Szkielet hadrozaura w muzeum.
Źródło: flickr

12-letnie dziecko dokonało niesamowite odkrycia. Naukowcy są zachwyceni

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
16 Października 2020

Dwunastoletnie dziecko z Kanady dokonało niezwykłego odkrycia. Na terenie Alberty chłopiec znalazł szkielet niezwykle rzadkiego dinozaura, który liczy sobie 69 milionów lat. Takiego znaleziska nie powstydziłby się żaden paleontolog.

Do odkrycia doszło, kiedy 12-letni chłopiec wędrował w lipcu razem z ojcem po terenach Alberty w Kanadzie. Dziecko zwróciło uwagę na dziwne przedmioty wystające ze skał, okazał osię, że są to kości niezwykle rzadkiego dinozaura, eksperci datują znalezisko na 69 milionów lat.

Dziecko znalazło kości rzadkiego dinozaura

Kiedy w lipcu tego roku 12-letni Nathan Hrushkin wybierał się ze swoim tatą na pieszą wycieczkę po terenach Alberty w Kanadzie, nie spodziewał się, że stanie się on autorem niezwykłego odkrycia, które zwróci uwagę całego paleontologicznego świata. Dziecko odnalazło kości niezwykle rzadkiego dinozaura z gatunku hadrozaurów. Odnalezione kości należą do młodego przedstawiciela tego gatunku. O swoim znalezisku 12-letni chłopiec poinformował od razu Royal Tyrell Museum, które od razu wzięło się za badanie szczątków.

Na orbicie Ziemi o mało nie doszło do kosmicznej katastrofy. Naukowcy alarmująNa orbicie Ziemi o mało nie doszło do kosmicznej katastrofy. Naukowcy alarmująCzytaj dalej

Czym charakteryzuje się hadrozaur?

Idąc za definicją, którą można znaleźć na wikipedii: “Hadrozaury są najlepiej poznaną grupą dinozaurów. Ich skamieniałości są często znajdowane i obejmują pozostałości osobników we wszystkich stadiach rozwoju – od niewyklutych z jaj piskląt po dorosłe zwierzęta. Hadrozaury były najbardziej zróżnicowaną i najliczniejszą grupą dużych kręgowców żyjących w późnej kredzie na terenach Laurazji. Był to też ostatni duży klad ornitopodów, który wyewoluował w mezozoiku. Jak jednak podkreślają naukowcy, odkrycie młodego Nathana jest niezwykle rzadkie z powodu wieku skamieliny.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców

2. Słowa grzęzną w gardle na samą myśl. Polski lekarz powiedział wszystko wprost do kamery, straszne

Region bogaty w dinozaury

Alberta w Kanadzie to teren, który jest niezwykle bogaty w pozostałości po wielkich gadach. To właśnie tam odnaleziono szczątki albertozaura, który jest rodzajem teropoda z rodziny tyranozaurów. To właśnie tam 12-latek odnalazł szczątki hadrozaura należącego do rodziny tak zwanych “dinozaurów kaczodziobych”. Naukowcy właśnie skończyli przeprowadzać na terenie znaleziska prace paleontologiczne, których efektem było wydobycie od 30 do 50 kości należących do młodego osobnika hadruzaura. Eksperci twierdzą, że zwierze zdechło w wieku około 3-4 lat.

Sztuczna Inteligencja postawi diagnozę szybciej niż lekarz. Zaskakujące badania naukowców, to rewolucjaSztuczna Inteligencja postawi diagnozę szybciej niż lekarz. Zaskakujące badania naukowców, to rewolucjaCzytaj dalej

Dziecko autorem niezwykle rzadkiego odkrycia

Eksperci podkreślają, że pozostałości po dinozaurach, które datuje się na 69 milionów lat są niezwykle rzadkim znaleziskiem. Chociaż Nathan przyznał się, że jego ulubionym dinozaurem jest Tyranozaur Rex, to coś nam podpowiada, że dzięki nietypowemu znalezisku hadrozaur przesunie się w rankingu dziecka o parę pozycji do góry.

Szczątki hadrozaura odkryte przez 12-letnie dziecko z Kanady.

NASA pokazała strój do podboju Księżyca. Niewiarygodne co znajdzie się w środkuNASA pokazała strój do podboju Księżyca. Niewiarygodne co znajdzie się w środkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniała wiadomość dla milionów pacjentów. Już wkrótce nie będą musieli czekać w kolejkach do lekarza
  2. Od jutra rząd wprowadza "mały lockdown". Nowe obostrzenia na terenie całej Polski
  3. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
  4. Ogromne zmiany w PKO BP i innych bankach. Mają związek z pandemią
  5. Ślady kobiety i dziecka z epoki lodowcowej. Niesamowita historia dwójki pradawnych ludzi, naukowcy oniemieli z zachwytu
  6. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)

Następny artykuł