Smocza Dziura w Chinach
Źródło: Twitter - @XHNews

Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. "Smocza Dziura" jest w centrum konfliktu zbrojnego

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Lipca 2020

W Chinach znajduje się największa dziura... otwór świata. Tamtejsi naukowcy twierdzą, iż "Smocza Dziura" była kiedyś w istocie jaskinią. Położona jest ona jednak w jednym z najbardziej zmilitaryzowanych obszarów świata.

Smocza Dziura znajduje się w Chinach i według legendy Małpi Król wyciągnął z niej złoty kij. Czy coś takiego...

Najgłębsza dziura świata

Nagłębsza dziura świata znajduje się w Chinach - a taką informację w 2016 roku przekazywali chińscy naukowcy. Obiekt nazwano "Dragon Hole" (czyli "Smocza Dziura", a nie "Smoczy Otwór"!). Zgodnie z przeprowadzonymi na szeroką skalę obliczeniami oszacowano, iż głębokość dziury wynosi 300 metrów, co automatycznie oznacza, iż dotychczasowy rekord głębokości ziemskiej dziury należący Dean’s Blue Hole ("zaledwie" 202 metry) został przebity. Yang Zuosheng, profesor z Chińskiego Uniwersytetu Oceanicznego informował o korzystaniu z profesjonalnego sprzętu przy pomiarach obiektu. Chodzi tu o użycie m.in. sonarów, kamer, skanerów czy nawet podwodnych robotów. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez sprzęt przyjmuje się, że Smocza Dziura na górze ma 130 metrów, zaś na dole - 36 metrów szerokości.

Wilki z Czarnobyla przenoszą swoje zmutowane geny w inne rejony Europy, ostrzegają naukowcyWilki z Czarnobyla przenoszą swoje zmutowane geny w inne rejony Europy, ostrzegają naukowcyCzytaj dalej

Obrazy Techgame

Miejsce, w które uderza 250 piorunów na godzinę. Tajemnicza burza nad CatacumboMiejsce, w które uderza 250 piorunów na godzinę. Tajemnicza burza nad CatacumboCzytaj dalej

Dziura, która była jaskinią

Naukowcy uważają, że Smocza Dziura była kiedyś w rzeczywistości jaskinią wapienną. Co ciekawe, dawno temu miałaby ona znajdować się nad poziomem morza, jednak to na skutek topnienia lodowców poziom wody na obszarze podniósł się, a trzęsienia ziemi dokończyły roboty kompletnie zapadając całą jaskinię i tworząc ostatecznie, niezwykle głęboką dziurę. Naukowcy skupili się też na badaniu żyjących wewnątrz zwierząt, jednak jest to zadanie niezwykle trudne choćby przez specyfikę całego otworu. Do tego na dole rejestruje się zdecyowanie mniej tlenu, co automatycznie oznacza, że jest tam też mniej zwierząt.

Obrazy Techgame

Obrazy Techgame"Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASACzytaj dalej

Dziura w środku konfliktu

Zgodnie z chińską legendą, Małpi Król miał kiedyś z wnętrza dziury wyciągnąć złoty kij Ruyi Jingu Bang, który pozwalał na kontrolowanie morza. Bardzo dobrze, że zrobił to dawno temu - dziś ten obszar jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na Ziemi. Smocza Dziura znajduje się bowiem w okolicy Wysp Paracelskich na Morzu Południowochińskim. Ostatnie lata udowodniły, że o tereny te walczy Wietnam, Malezja, Indonezja, Brunei, Filipiny, Tajwan oraz Chiny, a wszystko przez niezwykle urodzajne skupiska cennych zasobów naturalnych, m.in. rope naftową czy gaz ziemny.

Zobacz także:

  1. "Obca forma życia" pełza po polskich Tatrach. Nagranie przedziwnego zjawiska
  2. Powstała interaktywna mapa wszechświata. Możemy zajrzeć w każdy zakamarek kosmosu
  3. Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwem
  4. Tajemnicze kręgi w zbożu pojawiły się w Polsce. W Nadarzycach lądowało UFO?Następny artykuł