Szkoła
Źródło: piksit.com

Czy uważasz, że uczniowie powinni chodzić do szkół w dobie pandemii?

Kuba WielochKuba Wieloch
17 Września 2020

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, pomimo że niektórzy zdają się o tym nie pamiętać

Rok 2020 wywrócił szkolnictwo do góry nogami. Jest to niezwykle ciężki okres dla nauczycieli, rodziców i dzieci. Każda z tych grup społecznych jest narażona na zachorowanie. Głównie przez to, że dzieci wróciły do szkół, gdzie w małych niezbyt dużych placówkach przechodzą setki uczniów.

Pandemia wciąż trwa


Pomimo tego, że dzieci przechodzą chorobę Covid-19 w większości bezobjawowo to stanowią one spore zagrożenie dla osób starszych, z którymi również się widują. Głównie z tego powodu wprowadzono wcześniej nauczanie zdalne w szkołach. Miało to zredukować szansę na emisję choroby. O ile liczba zachorowań dziennych przestała dramatycznie wzrastać, to okazało się, że szkoły nie są absolutnie przygotowane na edukację zdalną.

Słońce wchodzi w zupełnie nowy cykl. Czy stanowi zagrożenie dla ludzkości? Co to oznacza? NASA wyjaśniaSłońce wchodzi w zupełnie nowy cykl. Czy stanowi zagrożenie dla ludzkości? Co to oznacza? NASA wyjaśniaCzytaj dalej

Szkoły nie są przygotowne do zdalnej edukacji

Nauka zdalna jest ogromnym wyzwaniem szczególnie dla nauczycieli z wieloletnim stażem, którzy nie są tak płynni w pracy przy komputerze, jak ich młodsi koledzy. Tego typu praca, wymaga znajomości programów komputerowych, które umożliwiają internetową komunikację, jak i robienie prezentacji, wymaganych do edukacji online. Konieczne są szkolenia zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Częstym problemem jest również brak sprzętu w szkołach, który umożliwiłby edukację zdalną dzieciom. Rodziców może być zwyczajnie nie stać na stały dostęp do internetu lub sprzęt komputerowy.

Co zrobić gdy wzrośnie ilość zachorowań?

Dlatego też szkoły wróciły do edukacji stacjonarnej, aby zapewnić dzieciom wyższe standardy edukacji. Może się jednak okazać, że w przypadku gwałtownego wzrostu dziennych przypadków zachorowań, konieczne będzie ponowne przejście na tryb edukacji zdalnej. Dlatego warto, już teraz stworzyć plan działań na ten przypadek.

Naukowcy zbadali działanie maseczek ochronnych. Wyniki wprawią Cię w osłupienieNaukowcy zbadali działanie maseczek ochronnych. Wyniki wprawią Cię w osłupienieCzytaj dalej

Jak rozwiązać problem finansowania szkolnictwa?


Jak więc temu zaradzić? Konieczne byłoby zwiększenie finansowania dla polskiej edukacji i odcięcie budżetu dla chociażby sił zbrojnych. Warto tu wspomnieć, że Polska znajduje się wśród 20 krajów przeznaczających najwięcej budżetu na militaria. Czy rzeczywiście musimy wydawać tak wysoki procent PKB na wojsko?


Jakie jest Wasze zdanie? Uczniowie powinni chodzić do szkół w dobie pandemii koronawirusa?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła się spodziewać, jak zareaguje dzikie zwierzę
  2. Nie ma zdrowszego mięsa, zawsze wybieraj je zamiast kurczaka. Osoby na diecie będą podwójnie zachwycone
  3. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  4. Grypa i Covid-19 równocześnie? Wypowiedź lekarza nie pozostawia złudzeń
  5. Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Historyczne rekordy, naukowcy wyjaśniają
  6. Zjadła posiłek i chwilę później już nie żyła. Podobnych przypadków są tysiące

Następny artykuł