Eksperyment z ogrodzeniem elektrycznym
Źródło: https://youtu.be/4SIT0aU_FRw

Eksperyment z ogrodzeniem elektrycznym kończy się zgodnie z oczekiwaniami [Wideo]

Z eksperymentami z ogrodzeniem elektrycznym potocznie zwanym pastuchem spotkał się chyba każdy mieszkający na wsi. Większość osób kusiło dotknięcie go w celu sprawdzenia jak silnie razi prądem. Na szczęście dzisiaj mamy YouTube i nie trzeba już tego sprawdzać na własnej skórze.

Eksperymenty z pastuchem to chleb powszedni na wsi. Wiele osób przypłaciło swoją ciekawość obrażeniami.

Eksperyment z bolesnym zakończeniem

O sprawdzaniu tego jak mocno “kopie” popularny pastuch przekonały się setki jeśli nie tysiące osób. Kogo w dzieciństwie nie kusiło sprawdzenie jak to jest. Popularne ogrodzenia stosowane są po to żeby uniknąć ucieczki zwierząt hodowlanych z pastwisk. Praktycznie w każdej polskiej wsi możemy spotkać rolników korzystających z takich metod. Oczywiście znajdzie się również grupa osób, która uważa stosowanie takiego rozwiązania za niehumanitarną metodę. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z YouTube’a i samemu sobie oszczędzić bólu. Wideo znajdziemy na końcu artykułu.

Proteus - nowy materiał polskiego projektu, którego nie da się zniszczyćProteus - nowy materiał polskiego projektu, którego nie da się zniszczyćCzytaj dalej

Ogrodzenie impulsowe

W filmie zastosowano ogrodzenie elektryczne impulsowe. Jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Co kilka sekund strzela ono impulsem. Warto zwrócić uwagę, że pierwsza z osób w kolejce trzyma ogrodzenie elektryczne przez cały czas trwania filmu. Stoi on na plastiku, który jest izolatorem, dlatego prąd elektrycznie może przedostać się przez plastik do ziemi. Płynie on wzdłuż przewodu, a nie “ludzkiego łańcucha”. Jednak ostatnia osoba w kolejce zdejmuje buty, oznacza to, że prąd może popłynąć przez jego stopy do samej ziemi. Wiele źródeł mówi o tym, że im bliżej końca linii, tym większy opór stawiasz i tym samym doznajesz największego szoku. Osoba znajdują się na końcu jest najbardziej poszkodowana i tym samym możemy tylko współczuć koledze z filmu. Wideo znajdziecie poniżej:

Darmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasuDarmowy multiplayer na konsolach Xbox? To tylko kwestia czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Orange masowo blokuje smartfony. Klienci nie będą zadowoleni
  2. Skąd wzięła się woda na Ziemi. Naukowcy mają nową teorię, badania ją potwierdzają
  3. Asystent głosowy i konto na selfie w IKO. Nowości w aplikacji mobilnej PKO BP
  4. Heyah wraca na rynek. Nowa oferta w której płacisz co drugi miesiąc
Następny artykuł