Miejsce eksplozji materiałów wybuchowych w Bejrucie. Ogromny krater.
Źródło: Twitter/Aya Hamadeh

Ogromny krater po eksplozji w Bejrucie. Wstrząsające zdjęcia obiegły cały świat

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
5 Sierpnia 2020

W Bejrucie doszło do potężnej eksplozji magazynu, w którym składowano materiały wybuchowe. W jej wyniku na miejscu wybuchu powstał ogromny krater.

Wstrząsające zdjęcia prezentujące efekt potężnej eksplozji obiegły media społecznościowe. Świat nie pozostaje bierny na ogromną tragedię, w której życie straciło przynajmniej 100 osób. W Internecie trwają zbiórki mające na celu pomoc Bejrutowi. Jak na razie zebrano prawie 2 miliony funtów.

Potężna eksplozja, Bejrut w ruinie

Do wybuchu materiałów wybuchowych doszło we wtorek, 4 sierpnia, w okolicach godziny 17:00 czasu polskiego. Głos w sprawie zabrał prezydent Libanu, Michel Aoun, który wyjawił, że do eksplozji doprowadziło 2750 ton azotanu amonu, który używany jest między innymi do produkowania bomb lub nawozu. Głowa państwa przyznała, że sposób w jaki materiał ten był przechowywany był niedopuszczalny. W wyniku wybuchu śmierć poniosło ponad 100 osób, a 4000 zostało rannych.

Obrazy Techgame"Kosmici" kryją się na dnie oceanów. Niesamowite nagranie niezwykle rzadkiego osobnikaCzytaj dalej

Reakcja polskiego rządu

Głos w sprawie tragedii w Libanie zabrał również prezydent Polski, Andrzej Duda. We wpisie na Twitterze nazwał to straszne wydarzenie “armageddonem” i dodał: "Ogromne zniszczenia w Bejrucie po eksplozji środków łatwopalnych. Dziesiątki zabitych, tysiące rannych. (...) Łączę się w bólu z Rodzinami Ofiar". Katastrofa wstrząsnęła całym światem, w Internecie pojawiają się kolejne zbiórki pieniędzy, które mają w celu odbudowania się po tej tragedii. Główna zbiórka, którą uruchomiła organizacja non-profit Impact Lebanon zebrała dotychczas 2 z 5 planowanych milionów funtów.

Zdjęcie miejsca eksplozji w Bejrucie.Zdjęcie miejsca eksplozji w Bejrucie.

Liban pogrążony w żałobie

We wtorek w stolicy Libanu, Bejrucie, doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych składowanych w magazynie na obrzeżach miasta. Wybuch był przerażający, wiele osób uchwyciło go na nagraniach. Chmura, która powstała w wyniku eksplozji przewyższała najwyższe wieżowce, w centrum metropolii. Gdy pył już opadł, naszym oczom wyłonił się kolejny straszny widok. W miejscu wybuchu pozostał ogromny krater, który powstał w wyniku wybuchu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy znaleźli gwiazdę neutronową. Zajęło im to jedynie 33 lata
  2. BeiDou jest gotowe. Chińczycy wprowadzają na rynek alternatywę dla GPS
  3. "Kosmici" kryją się na dnie oceanów. Niesamowite nagranie niezwykle rzadkiego osobnika
  4. "Czułem się jak wewnątrz zwierzęcia" - astronauci NASA relacjonują powrót na Ziemię

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł