Kominy elektrowni atomowej. Na pierwszym planie bele siana.
Źródło: LibreShot

Czy popierasz jak najszybszą budowę elektrowni jądrowej w Polsce?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
23 Lipca 2020

Temat związany z rewolucją energetyczną wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Nie brakuje głosów zachęcających do pozostania przy tradycyjnych formach pozyskiwania energii, nie brakuje też głosów nawołujących do rewolucji energetycznej.

W ostatnim czasie dużo mówiło się o możliwości budowy elektrowni atomowej w Polsce. Temat ten został poruszony chociażby przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę, podczas spotkania z Donaldem Trumpem.

Polska na czele przemysłu węglowego

Parę dni temu informowaliśmy o tym, że Polska stała się liderem wśród europejskich państw pod względem wytwarzania energii z paliw kopalnianych, czyli przede wszystkim węgla kamiennego. Ranking ten nie stawia Polski w najlepszym świetle jeżeli chodzi o walkę ze zmianami klimatycznymi. W kraju nie brakuje głosów nawołujących do zdecydowanych zmian w polityce energetycznej. Jedną z opcji, która jest rozważana jest właśnie budowa elektrowni jądrowej. Według osób, które się pozytywnie wypowiadają w tym temacie, takie sposób wytwarzania energii jest bezpieczny i ekologiczny. Przeciwnicy boją się powtórki z Czarnobyla lub Fukushimy. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Uważacie, że Polska powinna jak najszybciej rozpocząć budowę elektrowni jądrowej?

Polska przegoniła Niemcy i stała się liderem w Europie. Nie zgadniecie w czymPolska przegoniła Niemcy i stała się liderem w Europie. Nie zgadniecie w czymCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Muzyka wzbudza w Tobie silne emocje? To znaczy, że Twój mózg jest wyjątkowy
  2. Lot na Księżyc się nie udał? Richard Nixon informuje o katastrofie misji Apollo 11
  3. Niesamowita tarcza niewidzialności. Nagranie pokazuje możliwości kamuflażu
  4. Czekolada lekiem na choroby serca. Naukowcy potwierdzają najnowsze doniesienia

Następny artykuł