Uchodźcy
Źródło: piksit

Naukowcy biją na alarm. Przez kryzys klimatyczny ponad 1.2 miliarda ludzi może być zmuszonych do emigracji

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Września 2020

Kryzys klimatyczny jest najpoważniejszym zagrożeniem, z jakim zdarzyło się mierzyć ludzkości

Najnowsze badania są przerażające. Naukowcy z roku na rok coraz głośniej biją na alarm w związku ze skutkami globalnego ocieplenia. Według najnowszych analiz w ciągu 30 lat ponad miliard osób będzie zmuszona do przesiedlenia. Wszystko przez globalny i gwałtowny przyrost populacji oraz rozwijający się kryzys klimatyczny — donosi The Guardian. Jeżeli sądzicie, że nas ten kryzys nie dotknie, to niestety się mylicie.

Najnowsze badania IEP


Najnowsze badania Instytutu Ekonomii i Pokoju (IEP) przedstawiają dramatyczną i co najgorsze realistyczną wizję przyszłego świata. Według IEP 1.2 miliardów ludzi żyje w 31 różnych krajach, które nie są w stanie przygotować się na nadchodzące zagrożenie ekologiczne. Pociągnie to za sobą poważne skutki.

Lek, który stosujemy wszyscy może być niebezpieczny. Naukowcy ostrzegająLek, który stosujemy wszyscy może być niebezpieczny. Naukowcy ostrzegająCzytaj dalej

Czekają nas wielkie migracje


Z danych udostępnionych przez instytut wynika jasno, że aż 19 krajów świata zmaga się z największą liczbą możliwych zagrożeń, w tym, chociażby niedoborem wody i żywności czy narażeniem na poważne klęski żywiołowe. Kraje te należą również do 40 najmniej pokojowych miejsc świata. Mowa tu, chociażby o Nigerii, Angoli, Burkinie Faso i Ugandzie. Te kraje doświadczą w najbliższych latach dramatycznego wzrostu ludności, co dodatkowo potęguje konieczność przesiedleń.

Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. Tak dobrego momentu na dorwanie klasyków z PRL-u jeszcze nie było. Na liście są perełki w doskonałym stanie

Apel założyciela instytutu


– Będzie to miało ogromne skutki społeczne i polityczne, nie tylko w krajach rozwijających się, ale także w krajach rozwiniętych, ponieważ masowe wysiedlenia doprowadzą do większego napływu uchodźców – powiedział Steve Killelea, założyciel instytutu.

Dodatkowo naukowiec podkreślił, że gdy kraje nie działają w celu zmniejszenia procesu zmian klimatycznych "niepokoje społeczne, zamieszki i konflikty nasilają się"

Przerażające prognozy


W najnowszym raporcie IEP wykorzystano dane z Organizacji Narodów Zjednoczonych do oceny narażenia 157 krajów na różne zagrożenia ekologiczne, a następnie za pomocą algorytmów oszacowano ich zdolność do sprostania im. Efekty badań wstrząsnęły badaczami — okazało się, że do 2050 roku aż 141 krajów stanie w obliczu co najmniej jednego zagrożenia ekologicznego. Większość tych państw leży w Afryce Subsaharyjskiej, Azji Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
  2. Śliwki Uleny wielu kojarzą się z słodkim czasem dzieciństwa. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z ich niesamowitych właściwości
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Anna Lewandowska zdradziła przepis na "magiczny rosół". Jego skład czyni z niego prawdziwą miksturę zdrowia

Następny artykuł