EVE Online wspaniałe urodziny
Źródło: A Higher Perspective - wideo - /watch?time_continue=184&v=67zYJF7AnAI&feature=emb_title

Gracze zorganizowali epicką bitwę swojemu umierającemu koledze

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Czerwca 2020

Społeczności różnych gier nie przestają zadziwiać. Jeden z graczy popularnego EVE Online dowiedział się o nawrocie swojej choroby. Reszta graczy postanowiła zorganizować mu niezapomniane urodziny. Odbyła się jedna z największych w historii gry bitew kosmicznych.

Społeczność EVE Online wielokrotnie pokazała, że zależy im na swoich kompanach. Zorganiozowano tam wyjątkowe urodziny.

Ogromne bitwy w EVE Online

EVE Online to swoisty symulator MMO życia w kosmosie. Produkcja wielokrotnie pokazywała, że jej społeczność je naprawdę wyjątkowa. W grze działy się rzeczy w zasadzie niespotykane nigdzie indziej. To właśnie w EVE Online swojego czasu grasował niebezpieczny gang kosmicznych piratek (tak, w swoje szeregi przyjmował wyłącznie kobiety), toczyły się bitwy na tysiące graczy jednocześnie, a niektóe wydarzenia odbijały się szerokim echem w całym środowisku gamingowym. Dość powiedzieć, że Reddit poświęcony produkcji już nie raz był "przegrzewany" przez dramy powodowane licznymi zdradami, sojuszami, wojnami nacji... nie sposób doliczyć, ile zaskakujących zwrotów akcji działo się na serwerach. Ostatnio jednak odbyło się kolejne, tym razem niezwykle poztywne, wydarzenie.

Obrazy techgame

Ostatnie urodziny

Jeden z graczy EVE Online o nicky Chappy78 dowiedział się niedawno o nawrocie choroby - rak trzustki. Prognoza okazała się jednak niezwykle przygnębiająca, bo lekarze nie dają mu już wiele czasu. Z tego względu gracz postanowił spędzić swoje 42 (prawdopodobnie również ostatnie) urodziny w wyjątkowy sposób, bo spędzając je na kosmicznej bitwie w jednej ze swoich ulubionych gier. Rozesłał on zaproszenia na forum gry i oczekiwał, że zjawi się kilkadziesiąt osób, które postanowią graczowi umilić ostatnie chwile życia. To, co ostatecznie się wydarzyło, przebiło najśmielsze oczekiwania.

Ogromna bitwa na tysiące graczy

W wydarzeniu wzięło udział... ponad 2 tysiące graczy. I to zwykłych "szeregowców", jak i kapitanów i dowódców największych flot kosmicznych w grze. Chappy czuł się tym niezwykle zaskoczony, bo nigdy nie spodziewał się czegoś o tak wielkiej skali. On sam w wywiadzie z serwisem PC Gamer mówi, że gdziekolwiek by się nie zjawił, cały czat aż trząsł się od życzeń urodzinowych. "To było niewiarygodne. Widziałem wiele rzeczy i walczyłem w wielu ważnych bitwach [w EVE Online], ale nigdy nie brałem udziału w czymś takim. Dziękuję!" - podsumował gracz.

Obrazy techgame

Zobacz także:

  1. Poznaliśmy cenę Playstation 5. Plotki się potwierdziły
  2. Czy uważasz, że gry video mogą pomóc w edukacji dzieci?
  3. Diablo otrzymało drugie życie. Polski dubbing w legendarnym tytule po prawie 24 latach
Następny artykuł