Klawiatura z klawiszem Banned
Źródło: picpedia.org/ Nick Youngson CC BY-SA 3.0 Alpha Stock Images //creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewał

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
13 Listopada 2020

Konto Janusza Korwin-Mikkego zostało zablokowane na Facebooku. Kontrowersyjna decyzja portalu Marka Zuckerberga wywołała nie lada oburzenie wśród polityków Konfederacji oraz ich fanów. Czy blokada była słuszna?

Temat blokowania kont celebrytów lub, co gorsza, polityków to zawsze trudny do oceny i wywołujący kontrowersje przypadek. W tej konkretnej sytuacji poszkodowany przez Facebooka czuje się Janusz Korwin-Mikke, czemu dał wyraz na swoim Twitterze.


Facebook już nie dla Korwin-Mikkego


Usunięcie konta Janusza Korwin-Mikkego wywołało nie lada poruszenie w polskich mediach społecznościowych związanych z polityką. Strona Korwin-Mikkego była najpopularniejszą stroną polskiego polityka na Facebooku.


Profil miał aż 780 tysięcy polubień, znacznie wyprzedzając konkurencję. Dla porównania strona Konfederacji ma zaledwie 455 tysięcy, a prezydent Andrzej Duda dorobił się 755 tysięcy obserwujących.


W związku z zaistniałą sytuacją profil prezydenta jest obecnie najpopularniejszym polskim profilem politycznym, choć po piętach drepcze mu Szymon Hołownia, który cieszy się polubieniami aż 700 tysięcy Polaków.

Bardzo dziwne zjawisko dotyczy całego wszechświata. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycieBardzo dziwne zjawisko dotyczy całego wszechświata. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycieCzytaj dalej


Korwin-Mikke nie podaje powodów


Choć Janusz Korwin-Mikke dał wyraz swojemu oburzeniu, publikując wypowiedź na Twitterze, nie podał powodu zablokowania jego konta przez portal Zuckerberga. W swojej wiadomości stwierdza, że jego konto zostało zablokowane z niezrozumiałych powodów, a winni temu są faszyści i bolszewicy.


Nie wiemy niestety, o których konkretnie faszystach i bolszewikach tu wspominał, ale z pewnością gdzieś się tacy znajdą. Biorąc jednak pod uwagę, że profil Korwin-Mikkego pełen był prowokacyjnych i niekiedy niezwykle kontrowersyjnych wypowiedzi, nie powinno nikogo dziwić, że Facebook uznał go w końcu za niebezpieczny.

Konieczna wymiana telefonu dla tysięcy Polaków. Zmiany wkrótce wejdą w życie, koniec sieci 3GKonieczna wymiana telefonu dla tysięcy Polaków. Zmiany wkrótce wejdą w życie, koniec sieci 3GCzytaj dalej


Permanentne usunięcie konta


Choć już wielokrotnie spotykaliśmy się z czasowym zablokowaniem konta, tym razem sprawa jest przesądzona. Strona Janusza Korwin-Mikkego na stałe zniknęła z portalu społecznościowego Marka Zuckerberga. Nie jest to aż tak niespodziewane, jak niektórzy mogą sądzić.


W przeszłości Facebook zablokował już kilka postów publikowanych na stronie Janusza Korwin-Mikkego, które najwyraźniej uznał za sprzeczne z regulaminem. Konfederacja jednak uznała za stosowne zawalczyć o przywrócenie profilu swojego lidera.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków


Walka o przywrócenie konta


Poseł Konrad Berkowicz z Konfederacji apeluje: „W imię pielęgnowania wolności słowa i szacunku wobec wolnego wyboru czytelników apelujemy o przywrócenie strony, którą obserwowało 800 000 Polaków”. Te starania mogą być niestety skazane na porażkę. Jednak zawsze warto spróbować.


Czy usunięcie profilu Janusza Korwin-Mikkego można uznać za ograniczenie wolności słowa ze strony Facebooka? Regulamin portalu jasno określa, jakie wypowiedzi nie będą tolerowane i jest prywatną firmą, może się więc okazać, że zasłanianie się wolnością słowa nie pomoże politykom Konfederacji w odzyskaniu konta Korwin-Mikkego.

Niesamowity krater na Marsie. Niezwykle rzadkie zjawisko zachwyciło astronomówNiesamowity krater na Marsie. Niezwykle rzadkie zjawisko zachwyciło astronomówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki miał trafić do schroniska. Z pomocą przyszedł policjant
  2. Piesek chihuahua boi się spać sam. Tylko jedna rzecz pozwala mu pokonać lęk, wideo rozczuli każdego
  3. Papież Franciszek wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji. Niesamowite słowa głowy kościoła
  4. Nie tylko nasza planeta się rozgrzewa. Niezwykłe badania dotyczące Wszechświata. Naukowcy nie mają pewności
  5. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  6. Nie żyje były piłkarz Legii Warszawa. Kibice pogrążeni w żałobie, odszedł za wcześnie
  7. Gdy miała 12 lat, w szkole nazywali ją “godzillą”. Po 15 latach jej zdjęcia przyprawiają o zawrót głowy

Następny artykuł