Eric Cantona w grze FIFA 21.
Źródło: EA SPORTS

FIFA 21 - gameplay z gry wyciekł do Internetu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Lipca 2020

Sportowe gry od Electronic Arts to swego rodzaju fenomen. Co roku wychodzą nowe części, które często wprowadzają jedynie kosmetyczne zmiany, jednak wszyscy czekamy na kolejne części jak na pierwszą gwiazdkę.

Właśnie wyciekły do Internetu pierwszy fragmenty gameplayu z najnowszej FIFY 21, która weszła właśnie w fazę beta testów.

Czego możemy spodziewać się po nowej FIFIE

To co z pewnością nie wzbudza żadnego zdziwienia, to nacisk położony na tryb Ultimate. Dla większości graczy, to właśnie główny powód zakupu nowej wersji piłki kopanej od Electronic Arts. Zmianie uległ za to design menu głównego, w którym dominuje teraz kolor fioletowy. Jeżeli chodzi o bardziej znaczące zmiany, to w grze pojawia się możliwość zdecydowania o tym, czy chcemy korzystać z przywileju korzyści, czy też nie. Zmianie ma ulec również sposób wykonywania rzutów wolnych. Zainteresowanie wzbudza również opcja "Rewind" w menu pauzy meczowej, która sugeruje, że będziemy mogli "cofać się w czasie", gdy jakaś akcja nam na przykład nie wyjdzie. Taka mechanika jest już dobrze znana chociażby z gier wyścigowych.

PS Plus w sierpniu. Coś dla miłośników absolutnej klasyki oraz zupełna nowość za darmoPS Plus w sierpniu. Coś dla miłośników absolutnej klasyki oraz zupełna nowość za darmoCzytaj dalej

Zmiany w trybie Ultimate

Zmiany mają dotknąć też systemu rozgrywki w trybie Ultimate Team, a dokładniej w Division Rivals. W najnowszej części FIFY ma on się składać z 40 meczów tygodniowo, na podstawie których będą określane pozycje w rankingu. Wcześniej limit meczów nie obowiązywał, co premiowało graczy, którzy mieli więcej wolnego czasu. Zmianie ma ulec również system wyzwań sezonowych, na ten temat jeszcze nie ma zbyt wielu informacji, wiadomo, że system ma być przyjemniejszy dla graczy, a nie polegać na grindzie jak do tej pory.

Avowed, czyli nowe RPG fantasy od Obsidianu. Gra ma być bardziej zróżnicowana i większa, niż SkyrimAvowed, czyli nowe RPG fantasy od Obsidianu. Gra ma być bardziej zróżnicowana i większa, niż SkyrimCzytaj dalej

Zmasowane przecieki z beta testów

W przeciągu ostatnich parudziesięciu godzin na Twitterze powstało wiele kont o wiele mówiących nazwach FIFA21Betaa czy FIFA 21 Leaks, na których publikowane są kolejne nagrania z, jak wskazują na to opisy, wersji beta najnowszej gry z serii FIFA. Według branżowych ekspertów, materiały mogą pochodzić z wydarzenia EA PLAY, podczas którego odbył się FIFA Producer Tour, na której odbyła się prezentacja wczesnej wersji gry dla twórców oraz wybranych graczy. Przecieki z najnowszej części gry FIFA 21 możecie znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Crash Bandicoot 4 - w sieci pojawiły się nowe gameplaye
  2. PS Plus w sierpniu. Coś dla miłośników absolutnej klasyki oraz zupełna nowość za darmo
  3. Avowed, czyli nowe RPG fantasy od Obsidianu. Gra ma być bardziej zróżnicowana i większa, niż Skyrim
  4. Nowe Call of Duty wyciekło. Znamy tytuł i potencjalną datę premiery

Następny artykuł