Powódź w Ożarowie w 1995 roku
Źródło: https://youtu.be/DXO_h_gl_oE

Wstrząsające nagranie powodzi w Ożarowie z 1995 roku, zostało odnalezione po 23 latach

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
29 Czerwca 2020

Ostatnimi czasy w internecie pojawił się niesamowity filmik. Przedstawia on zmagania mieszkańców Ożarowa z powodzią, która nawiedziła miasto w 1995 roku. Wstrząsające nagranie zostało odnaleziona po 23 latach.

Temat powodzi wrócił ostatnimi czasy za sprawą potężnych ulew, które nawiedzają nasz kraj. Lokalne podtopienia, zalania i powodzie to dzisiejsza rzeczywistość milionów Polaków

Powódź w Ożarowie 25 lat temu

W 1995 roku miasto Ożarów zostało nawiedzone przez gigantyczną powódź. Jak możemy zauważyć na nagraniu poziom wody wzrósł do wysokości bocznych szyb w samochodach. Straty spowodowane powodzią można było liczyć w milionach złotych. Zniszczone zostały budynki, setki samochodów. Obywatele tracili cały swój dobytek zaledwie w kilka chwil. Ostatnimi czasami jesteśmy również świadkami, ulew burz, lokalnych podtopień i powodzi. Temat powraca jak bumerang. Tym bardziej wstrząsające jest nagranie, które prezentujemy poniżej. 25 lat temu mieszkańcy Ożarowa zmierzyli się z niszczycielskim żywiołem jakim jest woda.

Nagranie odnalezione po 23 latach

Nagranie zostało odnalezione po 23 latach wraz z serią różnych filmów. Najstarsze z nich zostały sfilmowane w 1988 roku. Jeden z nich prezentuje walkę mieszkańców Ożarowa z potężnym żywiołem jakim jest woda. Płynące samochody, zalane piwnice, zniszczone budynki to tylko kilka ze skutków fali jaka przetoczyła się przez miasto. Jednak jak możemy zobaczyć na nagraniu niektórzy z bohaterów nagrania dopisuje doskonały humor. Groteska ściera się tragedią. Podczas tej olbrzymiej powodzi wiele osób straciło swój dobytek. Wstrząsające obrazki możecie zobaczyć w poniższym wideo:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  2. Niesamowite nagranie. Brama Piekieł istnieje i płonie bezustannie od 50 lat
  3. Mężczyzna wybrał się na ryby w pobliże kamieniołomu. Nagle wydarzyło się coś niespodziewanego [Wideo]
  4. Zjawiskowe nagranie erupcji wulkanu. Taki widok, to prawdziwa rzadkość

Następny artykuł