Pilne
Źródło: techgame

Niesamowity wynik. PKW podała frekwencję na godzinę 12

Kuba WielochKuba Wieloch
28 Czerwca 2020

Wybory to święto demokracji. PKW ma dobre, a nawet bardzo dobre wiadomości, jeśli chodzi o frekwencję. Do godziny 12, biorąc pod uwagę ponad 25 tys. komisji obwodowych, osiągnęliśmy frekwencję na poziomie 24,08 proc. - powiedział przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Bardzo wysoki wynik

Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza frekwencja na godzinę 12 wynosi 24,08 proecnt. Jest to bardzo wysoki wynik

Warszawa przoduje

- Najwyższy wynik był woj. mazowieckim, małopolskim i podlaskim - dodał Najwięcej głosów oddano w Warszawie - głosowało ponad 29 proc. uprawnionych obywateli.

W poprzednich wyborach prezydenckich frekwencja o tej samej porze wynosiła 14,61, natomiast w 2010 r. 23,38%.

Dziś wybory

Ostatecza data wyborów (po wielu zawirowaniach w tym temacie) padła na 28 czerwca. To właśnie dziś oddamy głos na swojego kandydata, jednak zanim to nastąpi, musimy pamiętać o paru zasadach. W końcu tegoroczne wybory prezydenckie trafiły się nam w okresie światowej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Oznacza to, że nie tylko musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie, ale także o specjalnych zasadach, których trzeba przestrzegać będąc w lokalu wyborczym.

Ważne zasady sanitarne

Przez koronawirusa, wybory przeprowadzane są w nowym reżimie sanitarnym. Zasad nie jest dużo, ale należy bardzo o nich pamiętać. Chyba najważniejsza dotyczy zakładania maseczek. Te należy mieć, jednak członkowie komisji wyborczej nie mają możliwości wyprosić osobę bez maseczki z lokalu. Z szacunku dla nich, powinniśmy jednak ją założyć choćby przy kontakcie z jednym z nich. Same maseczki będzie jednak trzeba na moment uchylić, gdy poprosi nas o to członek komisji wyborczej - aby potwierdzić naszą tożsamość na dowodzie. Wytyczne zakładają, że w lokalu wyborczym może znajdować się jeden wyborca na cztery metry kwadratowe. Nie wlicza się tu jednak członków komisji, mężów zaufania i obserwatorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Badania genetyczne na ludziach posunęły się za daleko. Skutki są nieodwracalne
  2. Poważne incydenty wyborcze. Zerwany dach i pijany szef komisji
  3. Skandaliczna sytuacja. Droga na Morskie Oko tylko dla dorożek, zakazano elektrycznej alternatywy
  4. Polacy izolowani we Włoszech. Do czerwonej strefy wkroczy wojsko

Następny artykuł