Zabawka Furby.
Źródło: pixy.org

Furby był prawdziwym hitem lat 90. Chciało go każde dziecko. Pamiętacie?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Listopada 2020

Lata 90. to bardzo ciekawy okres, jeżeli chodzi o rynek zabawek w Polsce. Po upadku PRL-u, do naszego kraju zaczęły napływać zabawki z zachodu. W 1992 roku pojawiła się pierwsza restauracja McDonald’s w Polsce, która w swojej ofercie miała specjalne zestawy Happy Meal z ciekawymi upominkami dla dzieci.

To właśnie McDonald’s w dużej mierze przyczynił się do pojawiania się nowych trendów w świecie zabawek. Dzieci z wyczekiwaniem śledziły kolejne nowe serie zabawek, które pojawiały się w ofercie Happy Meal. Jednym z najbardziej legendarnych gadżetów były niewielkie, futrzane stworki Furby, który stały się absolutnym hitem.

Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo synaPolicja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo synaCzytaj dalej

Niezwykłe zabawki z McDonald’s

W latach 90. do Polski zaczęły napływać zabawki z zachodniego rynku. Była to zupełnie nowa jakość, jednak z jakością szła również cena. Najnowsze gadżety dla dzieci często były opatrzone niezwykle wysoką ceną, na zakup nie mogło sobie pozwolić więc zbyt wiele osób.
Na ratunek przychodziła jednak restauracja McDonald’s, która w swojej ofercie posiadała zestawy Happy Meal zawierające niewielkie zabawki, które nawiązywały do światowych trendów.

Dla rodziców była to sytuacja win-win, ponieważ już sama wizyta w “maku” była niezwykłym wydarzeniem dla dzieci, a fakt, że w cenie zestawu z jedzeniem przychodziła również ciekawa zabawka, było jedynie kolejnym z plusów.

Przez lata w ofercie McDonald’s znaleźć można było wiele legendarnych zabawek, które niekiedy nawiązywały do aktualnych wydarzeń, takich jak premiery głośnych bajek Disneya, a czasem odnosiły się do zabawkowych trendów ze Stanów Zjednoczonych. Jedną z takich zabawek był elektroniczny piesek Aibo, inną z kolei futrzasty przyjaciel każdego dziecka, czyli Furby.

Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"Czytaj dalej

Furby – przedziwny stworek dla każdego dziecka

Furby był prawdziwą rewolucją, jeżeli chodzi o elektroniczne zabawki. Oryginalne Furby powstały w 1998 roku i były owocem współpracy Dave’a Hamptona i Caleba Chunga. Stworki te charakteryzowały się niezwykłym, jak na tamte czasy poziomem interakcji z użytkownikiem oraz otoczeniem.

Przypominające gremliny lub przedziwne sowy futrzaki były bardzo milusińskie. Chciały się przytulać, reagowały na głaskanie oraz różnego rodzaju dźwięki. Potrafiły również “mówić”. Znały około 200 słów w swoim własnym, furbijskim języku oraz mogły się nauczyć kilku słów w języku angielskim oraz polskim. Stworki reagowały również na obecność innych Furby w pobliżu, zabawka była więc idealna do wspólnej zabawy.

Furby w 2018 roku obchodziły swoje 20-lecie, w tym czasie sprzedały się na całym świecie w miliardach egzemplarzy. A Wy mieliście swojego Furby?

Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzystaMicrosoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzystaCzytaj dalej

Następny artykuł