Bill Gates robi śmieszne miny
Źródło: flickr

Bill Gates zabrał głos w sprawie zwolenników teorii spiskowych: "Biorą fakt i go przekręcają"

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
16 Sierpnia 2020

Bill Gates znany jest ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne. Nie wszyscy jednak wierzą w jego czyste intencje. Miliarder zabrał w końcu głos w tej sprawie.

Podczas rozmowy z magazynem Bloomberg, twórca Microsoftu oraz założyciel fundacji Bill & Melinda Gates Foundation zabrał głos w sprawie zwolenników teorii spiskowych na jego temat. Gates nie ukrywa zaskoczenia podejściem ludzi do swojej osoby.

Przewidział pandemię, aby opanować ludzkość

Kiedy na początku tego roku pandemia koronawirusa osiągnęła poziom globalny, a coraz więcej bogatych i wpływowych ludzi zaczęło przeznaczać pieniądze na walkę z epidemią spośród tłumu wyróżniła się jedna postać. Dobrze znany wszystkim miłośnikom technologii Bill Gates w jednym z wywiadów wspomniał, że już kilka lat temu przewidział, że podobna sytuacja może w przyszłości spotkać ludzkość i musimy się do tego należycie przygotować. Wtedy Gates krytycznie wypowiedział się na temat światowych władz zarzucając im brak działań, czego efektem było rozprzestrzenienie się wirusa SARS-CoV-2 na całą planetę.

Białoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiadaBiałoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiadaCzytaj dalej

Niedługo potem Gates poinformował o kolejnych setkach milionów dolarów, które fundacja jego i jego żony przeznacza na walkę z pandemią. Oprócz niego prace nad skutecznymi sposobami zapobiegania chorobie finansowali inni bogaci, np. Jeff Bezos, właściciel i założyciel firmy Amazon (obecnie najbogatszy człowiek na świecie). To jednak Bill Gates stał się Persona non Grata wśród społeczeństwa. Ludzie tworzyli najróżniejsze teorie, w których Gates miał być czarnym charakterem, który sam zaplanował pandemię dla własnego zysku. Minęły miesiące i miliarder w końcu zabrał głos w tej sprawie.

Ludzie biorą fakty i je przeinaczają

W rozmowie z magazynem Bloomberg, Gates nie ukrywał zdziwienia podejściem ludzi, którzy stoją za tworzeniem teorii spiskowych na jego temat. “To dziwne. Oni biorą fakt, że jestem zaangażowany w kwestię szczepionek i po prostu go przekręcają” - tłumaczy w rozmowie założyciel Microsoftu. Gates zauważa również, że jeżeli teorie spiskowe zniechęcają ludzi do szczepienia się lub zakładania maseczek, to jest to bardzo duży problem.

Oto jedno z najstarszych zwierząt na świecie. Najstarszy rekin grenlandzki mógł żyć, kiedy Polską rządzili królowieOto jedno z najstarszych zwierząt na świecie. Najstarszy rekin grenlandzki mógł żyć, kiedy Polską rządzili królowieCzytaj dalej

Duże kontrowersje narosły w sprawie wyżej wymienionych szczepionek przeciwko koronawirusowi. Popularne teorie spiskowe zakładają, że Gates dzięki nim będzie chciał wszczepić ludzkości mikroskopijne czipy. Sam miliarder oczywiście zaprzecza takim rewelacjom, jednak nie ukrywa, że pierwsze szczepionki, które zostaną opracowane nie będą idealne. “To będzie szczęście, jeśli będziemy mieli coś więcej do końca roku. Ale w 2021 r. zatwierdzonych powinno być wiele innych szczepionek. Biorąc pod uwagę, jak wiele firm pracuje nad szczepionką, możemy sobie pozwolić na kilka porażek i wciąż będziemy mieli coś taniego i o długotrwałym efekcie” - kontynuował Gates, zachowując znany sobie optymizm. Gates podkreśla również, że szczepienia przeciwko koronawirusowi nie powinny być obligatoryjne. Mogą być jednak wymagane, jeżeli dana osoba pracuje z osobami z grupy ryzyka, a więc w domach pomocy społecznej lub szkołach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kosmiczne korki to już rzeczywistość. Misja Crew Dragon przełożona
  2. Amerykańscy żołnierze będą trenowali w grach? Powstaje centrum gier wojennych
  3. Białoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiada
  4. Oto jedno z najstarszych zwierząt na świecie. Najstarszy rekin grenlandzki mógł żyć, kiedy Polską rządzili królowie

Następny artykuł