Kratos i Atreus, God of War
Źródło: igdb.com

Twórcy God of War mają dla nas wielką niespodziankę. Pracują nad niezapowiedzianym tytułem

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
21 Stycznia 2021

Od premiery ostatniej odsłony God of War minęły już niemal 3 lata. Kolejna część serii ma ukazać się w bieżącym roku, jednak konkretów wciąż brak. Tymczasem okazuje się, że studio Sony Santa Monica szuka dyrektora artystycznego do nowego projektu, o którym dotychczas nikt nie słyszał.

  • Twórcy God of War pracują nad nowym projektem
  • Nie wiemy o nim jeszcze nic poza tym, że poszukiwany jest do niego dyrektor artystyczny
  • Być może nowy projekt będzie zagrożeniem dla planowego debiutu God of War Ragnarok w 2021 roku

Seria God of War to legendarny już cykl gier wydanych przez Sony Interactive Entertainment, które od zawsze były tytułami ekskluzywnymi dla konsoli PlayStation. Historia Kratosa rozpoczęła się w 2005 roku i nadal nie widać jej końca, co oczywiście niezwykle cieszy fanów produkcji.

God of War - legenda Sony

Przygody Kratosa od lat są jednym z bardzo silnych argumentów za wyborem PlayStation podczas podejmowania ciężkiej decyzji na temat platformy gamingowej, która zagości w naszym domu jako następna. Początkowo seria była przygodówką akcji typu hack’n’slash, jednak z biegiem lat dokonała transformacji podobnej do tej, którą przeszła seria Assassin’s Creed.

Choć wszystkie odsłony God of War stały na bardzo wysokim poziomie w kwestii przedstawionej w nich historii, najnowsza część cyklu wprowadziła niemałą rewolucję w tym temacie. Po raz pierwszy gracze mieli szansę zajrzenia w głąb protagonisty. Narracja opowieści stała się znacznie bardziej dojrzała, a gra zbliżyła się do współczesnych gier przygodowych poprzez zmianę kamery oraz dodanie elementów RPG.

Kiedy nadejdzie Ragnarok?

Już w God of War z 2018 roku seria doczekała się poważnej zmiany w postaci przeniesienia settingu z mitologii greckiej do nordyckiej. Mimo obaw graczy przed premierą okazało się to strzałem w dziesiątkę. Kratos oraz jego syn Atreus świetnie odnaleźli się na mroźnej północy i kolejna część serii ma kontynuować tę konwencję.

Chińskie procesory mogą wkrótce podbić nasz rynek. Szykuje się wielki rywal dla gigantówChińskie procesory mogą wkrótce podbić nasz rynek. Szykuje się wielki rywal dla gigantówCzytaj dalej

God of War Ragnarok jest jedną z najbardziej wyczekiwanych ekskluzywnych produkcji na PlayStation 5. Póki co wiemy o nim niewiele, gdyż od zapowiedzi oraz publikacji krótkiego teasera Sony ucichło w tym temacie. Produkcja ma teoretycznie ukazać się w 2021 roku, jednakże niepokojąca cisza ze strony twórców może być powodem do wątpliwości w tej kwestii.

Nowy, niezapowiedziany tytuł twórców God of War

Co ciekawe, Sony Santa Monica, którego zadaniem jest właśnie dostarczenie nam kolejnej odsłony przygód Kratosa, właśnie ujawniło, że nie jest to jedyny projekt, nad którym pracuje. Pojawiła się oferta pracy skierowana do doświadczonych dyrektorów artystycznych, którzy mieliby pracować przy nowym projekcie, który dotąd nie został zapowiedziany.

To niemałe zaskoczenie, zwłaszcza w dobie braku informacji na temat Ragnaroku. Z jednej strony wiadomość jest ekscytująca, gdyż tytuły dostarczone przez zespół z Santa Monica zachwycają graczy od lat. Czy jednak oznacza to, że God of War schodzi na dalszy plan?

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł