Weselna sala balowa
Źródło: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia: "Odmrażamy wesela", jedna istotna zmiana dla organizujących

Wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński zabrał głos w sprawie tematu kluczowego dla wielu Polaków. Urzędnik dodaje, że sprawę wesel koordynuje Główny Inspektorat Sanitarny i resort rozwoju. Będzie miała miejsce jedna kluczowa zmiana.

Wiceminister Zdrowia na konferencji prasowej przekazał informację na które czekają miliony Polaków. Odpowiednie organy wydały swoje zalecenia w sprawie organizacji wesel. Trwają aktualnie prace nad wprowadzeniem odpowiednich wytycznych.

"Odmrożenie wesel"

Na pytanie kiedy możliwe jest tak zwane “odmrożenie” wesel Cieszyński powiedział, że resort zdrowia rekomenduje włączenie tego elementu do kolejnego etapu znoszenia obostrzeń. Ostateczne decyzje zostaną podjęte kolegialnie przez całą Radę Ministrów. Szczegóły całej operacji najpewniej w przyszłym tygodniu przekaże obywatel premier Mateusz Morawiecki. Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu "odmrażania" gospodarki zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników - przekazał w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Kolejne branże ruszają

Oprócz wesel Ministerstwo Zdrowia wydaje również szereg zaleceń i wytycznych dla wielu innych miejsc. Chodzi między innymi o takie placówki jak salony piercingu i tatuażu. Jest to kolejny czwarty etap odmrażania gospodarki. Ministerstwo poinformowało w komunikacie, że w najbliższym czasiem wyda rozporządzenia dotyczące branży transportu okołolotniczego. Wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk podkreśliła w specjalnym wystąpieniu, że po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i beaty, resort przygotowuje się do kolejnego etapu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Epidemia nie znika" - najnowsze doniesienia Ministerstwa Zdrowia
  2. W Azji powstał zamiennik leku na COVID-19
  3. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  4. Nowe wytyczne GIS uderzają przede wszystkim w prywatne przedszkola: "Nie możemy wywiązać się z umów zawartych z rodzicami"
Następny artykuł