Gra planszowa na stole, kolorowe znaczniki, karty, dłonie.
Źródło: Wallpaperflare

Czy uważasz, że gry komputerowe są lepsze od tradycyjnych?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Lipca 2020

Gry komputerowe przez lata utożsamiane były z czymś złym, bezużytecznym i wywołującym agresję wśród dzieci. Dalej nie brakuje ludzi, którzy mają negatywne zdanie o grach, jednak coraz więcej osób się do nich przekonuje.

Komputery oraz konsole do gier coraz mocniej stawiają na grupową rozgrywkę. Oprócz globalnego multiplayera, nie brakuje gier, w które możemy zagrać ze swoimi znajomymi siedząc w jednym salonie.

Odrodzenie gier “bez prądu”

Gry planszowe w ostatnich latach przeżywają prawdziwe odrodzenie. Nie są one już kojarzone jedynie z Chińczykiem, Monopoly czy Grzybobraniem. W tej branży naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie, od karcianek, przez planszówki, na opasłych książkach do sesji RPG kończąc. Gry planszowe potrafią bawić godzinami.

Szalony pomysł w Australii - dla pszczół powstaną ule ze sztuczną inteligencją. Mają ograniczyć pandemię warrozySzalony pomysł w Australii - dla pszczół powstaną ule ze sztuczną inteligencją. Mają ograniczyć pandemię warrozyCzytaj dalej

Coraz więcej opcji

Gry komputerowe, a przede wszystkim te na konsole od Sony i Xboxa dają nam coraz większą możliwość wyboru gier “imprezowych”. Od prostych quizów pokroju gier z serii “Wiedza to potęga”, przez trochę bardziej wymagające zręcznościówki, np. Micromachines, kończąc na tak znanych tytułach jak FIFA, UFC czy Trackmania, gracze mają praktycznie niezliczone możliwości na rozgrywkę ze znajomymi.

Gra w grze, czyli Doom odpalony na Windowsie 95 w MinecrafcieGra w grze, czyli Doom odpalony na Windowsie 95 w MinecrafcieCzytaj dalej

Gry komputerowe kontra planszówki

Sposób na nudę? Spotkanie ze znajomymi to idealne rozwiązanie. Aby jednak urozmaicić ten czas warto zająć się czymś kreatywnym. Tutaj do “gry” wchodzą... gry! Pytanie brzmi, czy wybrać tradycyjną rozgrywkę przy planszówkach, czy może skierować się w bardziej nowoczesną stronę gier komputerowych? Zwolenników zarówno pierwszej jak i drugiej opcji nie brakuje, pytanie brzmi jaką formę rozrywki wybieracie Wy?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony rozdaje prezenty z okazji 10-lecia PlayStation Plus
  2. Avowed, czyli nowe RPG fantasy od Obsidianu. Gra ma być bardziej zróżnicowana i większa, niż Skyrim
  3. Gra w grze, czyli Doom odpalony na Windowsie 95 w Minecrafcie
  4. CD Projekt zaprezentował kolejną lokację Cyberpunka 2077. Wygląda fenomenalnie

Następny artykuł