Call of Duty: Warzone
Źródło: GamingSociety

Activision opóźnia nowe sezony Call of Duty: Modern Warfare i Warzone

Krystian MowelKrystian Mowel
2 Czerwca 2020

Kolejne sezony Call of Duty: Modern Warfare, Warzone oraz Mobile zostały opóźnione. Wszystko przez sytuację, jaka obecnie panuje w Stanach Zjednoczonych, gdzie od kilku dni na ulicach trwają masowe protesty. Activision podjęło decyzję o przesunięciu premier nowych sezonów.

Informację o przełożeniu nowych aktualizacji możemy znaleźć na oficjalnym koncie Call of Duty na Twitterze.

„To nie czas na gry”

Taka informacja może nie spodobać się wielu graczom. Activision zdecydowało się bezterminowo opóźnić wyjście nowych sezonów wszystkich swoich aktualnych produkcji. Ma to być element wsparcia dla osób protestujących w imię walki z rasizmem. Twórcy zdecydowali, iż to nie jest najlepszy czas na gry i dodawanie nowej zawartości do produkcji już istniejących. Tym samym Activision i Infinity Ward dołączyły do grona korporacji gamingowych, kótre zdecydowały się podjąć takie same kroki – Sony, EA Sports oraz wiele innych.

Dramatyczna sytuacja w Stanach Zjednoczonych

Obecna sytuacja w Stanach Zjednoczonych ma bezpośredni związek ze śmiercią czarnoskórego obywatela stanu Minneapolis, Georfe’a Floyda. 25 maja funkcjonariusz Derek Chauvin doprowadził do śmierci mężczyzny, przez kilka minut dociskając własne kolano do jego szyi. Całe zajście zostało nagrane i opublikowane w serwisie Twitter, a następnie rozpaliło afroamerykańską społeczność w walce o równość rasową. Derek Chauvin został oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia i przebywa w areszcie. W jego sprawie toczy się śledztwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gry na PS5 mogą być droższe od gier na poprzednie generacje. Zaskakujące słowa prezesa Sony
  2. Polak rekordzistą świata. Przeszedł Diablo 2 w mniej niż godzinę
  3. Premiera Madden NFL 21 przełożona. EA reaguje na protesty w Stanach Zjednoczonych
  4. Pierwszy zwiastun gry Fast & Furious Crossroads. Znamy datę premiery

Następny artykuł