gry na wylacznosc
Źródło: materiały własne

Jak uważasz, która konsola będzie miała lepsze gry na wyłączność? PS5 vs Xbox Series X

Artur ŁokietekArtur Łokietek
9 Listopada 2020

Nowa generacja już praktycznie zawitała do naszych drzwi. Wiele osób wciąż zastanawia się nad tym, która konsola może w przyszłości okazać się ciekawsza pod kątem ekskluzywnych gier. Jak uważacie, na tym polu wygra Xbox czy PlayStation 5?

Sony ma swoje własne studia, tak samo zresztą jak i Microsoft. Walczą ze sobą już od wielu lat, jednak ekskluzywne produkcje stanowią często "być albo nie być" danej konsoli. Co ciekawe, na sam początek nowej generacji zbyt wielu tytułów ekskluzywnych jeszcze nie zapowiedziano.

Ekskluzywne PS5

Nie ma co ukrywać, że Sony wie jak tworzyć świetne produkcje i to nie tylko za sprawą swoich wewnętrznych studiów, ale i deweloperów zewnętrznych. Oczywiście o takim The Last of Us Part II można mówić wiele i niekoniecznie pozytywnie, jednak ciężko tu odmówić oryginalnego podejścia do pieczołowitego tworzenia gier wideo. Za sprawą nowej generacji prawie na pewno spodziewać się możemy czegoś od twórców Uncharted, choć nie wiadomo czy będzie to nowa marka. Sony całkiem prężnie współpracuje także z Japończykami, a wszyscy do tej pory zastanawiamy się, gdzie podział się najnowszy Silent Hill o którym usłyszeć mieliśmy już dawno temu.

Wadliwa partia PlayStation 5 w Polsce i problemy z dostawami? Absurdalna sytuacja, jest wyjaśnienieWadliwa partia PlayStation 5 w Polsce i problemy z dostawami? Absurdalna sytuacja, jest wyjaśnienieCzytaj dalej

PlayStation 5 nie wystartowało zbyt dobrze, jeżeli chodzi o tytułu dostępne na start, bo oprócz Astro's Playroom zainstalowanym na konsoli mamy tak naprawdę... nowego Spider-Mana i przez jakiś czas tyle. Już teraz wiemy jednak, że na pewno dostaniemy koleje dzieło od Sony Santa Monica, nowego God of War. No i także twórcy Days Gone szykują coś ekskluzywnego.

Xbox nie zwalnia

Microsoft, z drugiej strony, nie zamierza oddawać tak łatwo pałeczki konkurencji, nawet, jeżeli chodzi o gry ekskluzywne. Problem w tym, że tu ciężko tak naprawdę mówić o produkcjach ekskluzywnych, gdyż wszystko to, co pojawi się na nowym Xbox'ie, wyjdzie również na PC. Mimo wszystko użytkownicy PS5 nie będą mogli w to grać, więc uznajmy, że są to konsole ekskluzywy. A jakie?

Joe Biden jako prezydent USA to świetna wiadomość dla klimatu. Kompletna opozycja Joe Biden jako prezydent USA to świetna wiadomość dla klimatu. Kompletna opozycja "antynaukowej" postawy TrumpaCzytaj dalej

Na pewno największym hitem ostatnich miesięcy było wykupienie przez Microsoft Bethesdę, czyli twórców bardzo dużej liczby legendarnych i udanych gier - TES V: Skyrim, serii Fallout, Dishonored czy nadchodzącego Starfield. Oprócz nich, Microsoft trzyma asa w rękawie, czyli Obsidian Entertainment, które aktualnie pracuje nad Avowed, RPG z krwi i kości przypominającym zapewne Skyrim. Nie zapominajmy też choćby o Microsoft Game Studios z nowym State of Decay czy kolejną części serii Gears of War.

Co wybierasz?

Szykuje się zacięta walka, tak więc wielu graczy może nie do końca wiedzieć, która z konsol zaoferuje w przyszłości ciekawsze pozycje ekskluzywne. Ja osobiście, z racji posiadania PC, raczej skłaniam się ku PS5, jednak dla osób bez komputerów osobistych wybór może faktycznie być trudny. Jak uważacie, która konsola jest bardziej przyszłościowa pod kątem gier?

Zablokują ci telefon, jeżeli nie spłacasz za niego rat. Kontrowersyjne narzędzie GoogleZablokują ci telefon, jeżeli nie spłacasz za niego rat. Kontrowersyjne narzędzie GoogleCzytaj dalej

Następny artykuł