Heroes of Might and Magic III
Źródło: idgb.com

Prawie każdy polski gracz grał w Heroes of Might and Magic III. Pamiętacie jeszcze?

Kuba WielochKuba Wieloch
7 Listopada 2020

Heroes of Might and Magic III to jedna z najmilej wspominanych gier wśród Polaków. Gracie w ten tytuł po dziś dzień?

Ogromne bombardowanie na Marsie. Efekty widoczne z satelitówOgromne bombardowanie na Marsie. Efekty widoczne z satelitówCzytaj dalej

Ciężko znaleźć gracza, który nie kojarzy tytułu Heroes of Might and Magic III studia The 3DO Company. Jest to po dziś dzień jeden z najlepiej wspominanych tytułów, jakie ukazały się na polskim rynku gier. Nic dziwnego.

Kultowa gra


Pomimo upływu wielu lat (grała została wydana 1999 roku) tytuł jest wciąż tak samo wciągający, jak w dniu premiery. Co więcej, przez specyficzną, baśniową grafikę wciąż wygląda co najmniej przyzwoicie. Wszystko dzięki niezwykłej czytelności i przejrzystości wizualnej.

Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakujeCo by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakujeCzytaj dalej


Oprócz tego w trzeciej odsłonie popularnych "hirołsów" zastosowano ciekawą metodę renderowania graficznego. Mianowicie, wszystkie elementy gry — postacie, zamki, obiekty itp. zostały stworzone w silniku 3D, a następnie przeniesione w izometryczny rzut 2D.

Sprawia to, że teoretycznie proste pikselowe grafiki wyglądają o wiele bardziej realistycznie i przejrzyście. Nie możemy zapomnieć również o genialnej muzyce, która wywołuje głębokie uczucie nostalgii w każdym graczu, już po pierwszej nutce.

Wciąż popularna w Polsce i Rosji

Jednakże, jakby nie patrzeć Heroes of Might and Magic słynie przede wszystkim z fenomenalnej i uzależniającej wręcz grywalności. Pomimo doskonałej znajomości tytułu, ludzie wciąż są w stanie rozgrywać kilkunastogodzinne partie i czerpać z tego ogromną przyjemność.

Okazuje się również, że gra jest wciąż niezwykle popularną w trybie online, gdzie rozgrywane są turnieje. Rzecz jasna najlepsi gracze pochodzą z Polski i Rosji, gdzie turówka 3DO podbiła rynek.

Horn of The Abyss

Warto również wspomnieć, że oprócz dwóch oficjalnych rozszerzeń — Armageddon's Blade oraz The Shadow of Death, gra doczekała się wielu dodatków od fanów, które wcale nie ustępują tym oficjalnym.

Tutaj warto wspomnieć przede wszystkim o Horn of The Abyss, czyli rosyjskim dziele z 2011 roku, które jest aktualizowane po dziś dzień. W rozszerzeniu wprowadzono nowe, pirackie miasto — Cove, dwie kampanie podyktowane pod nową frakcję, wiele obiektów na mapie, pojedyncze mapy turniejowe oraz odświeżenie grafik niektórych jednostek.

Nokia powraca do klasyki. Wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeliNokia powraca do klasyki. Wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeliCzytaj dalej

Fani polubili rosyjski dodatek do tego stopnia, że obecnie wszystkie oficjalne turnieje są rozgrywane właśnie na tym kliencie gry. Wkrótce w grze ukaże się również kolejne nowe miasto, nawiązujące mocno do steampunku, a mianowicie The Factory Town.

Gracie wciąż w Heroes of Might and Magic III?

A Wy, gracie wciąż w Heroes of Might and Magic III?

Następny artykuł