Heroes of Might and Magic III
Źródło: ubisoft

Heroes of Might and Magic III - kto z Was gra do dziś?

Kuba WielochKuba Wieloch
15 Września 2020

Heroes of Might and Magic III to jedna z najmilej wspominanych gier wśród Polaków. Gracie w ten tytuł po dziś dzień?

Ciężko znaleźć gracza, który nie kojarzy tytułu Heroes of Might and Magic III studia The 3DO Company. Jest to po dziś dzień jeden z najlepiej wspominanych tytułów, jakie ukazały się na polskim rynku gier. Nic dziwnego.

Kultowa gra


Pomimo upływu wielu lat (grała została wydana 1999 roku) tytuł jest wciąż tak samo wciągający, jak w dniu premiery. Co więcej, przez specyficzną, baśniową grafikę wciąż wygląda co najmniej przyzwoicie. Wszystko dzięki niezwykłej czytelności i przejrzystości wizualnej. Oprócz tego w trzeciej odsłonie popularnych "hirołsów" zastosowano ciekawą metodę renderowania graficznego. Mianowicie, wszystkie elementy gry — postacie, zamki, obiekty itp. zostały stworzone w silniku 3D, a następnie przeniesione w izometryczny rzut 2D. Sprawia to, że teoretycznie proste pikselowe grafiki wyglądają o wiele bardziej realistycznie i przejrzyście. Nie możemy zapomnieć również o genialnej muzyce, która wywołuje głębokie uczucie nostalgii w każdym graczu, już po pierwszej nutce.

Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Czy zbliża się globalna katastrofa?Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Czy zbliża się globalna katastrofa?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

Wciąż popularna w Polsce i Rosji


Jednakże, jakby nie patrzeć Heroes of Might and Magic słynie przede wszystkim z fenomenalnej i uzależniającej wręcz grywalności. Pomimo doskonałej znajomości tytułu, ludzie wciąż są w stanie rozgrywać kilkunastogodzinne partie i czerpać z tego ogromną przyjemność. Okazuje się również, że gra jest wciąż niezwykle popularną w trybie online, gdzie rozgrywane są turnieje. Rzecz jasna najlepsi gracze pochodzą z Polski i Rosji, gdzie turówka 3DO podbiła rynek.

Niezwykle niebezpieczne znalezisko w Gdańsku. Było zakopane 30 cm pod ziemiąNiezwykle niebezpieczne znalezisko w Gdańsku. Było zakopane 30 cm pod ziemiąCzytaj dalej

Horn of The Abyss


Warto również wspomnieć, że oprócz dwóch oficjalnych rozszerzeń — Armageddon's Blade oraz The Shadow of Death, gra doczekała się wielu dodatków od fanów, które wcale nie ustępują tym oficjalnym. Tutaj warto wspomnieć przede wszystkim o Horn of The Abyss, czyli rosyjskim dziele z 2011 roku, które jest aktualizowane po dziś dzień. W rozszerzeniu wprowadzono nowe, pirackie miasto — Cove, dwie kampanie podyktowane pod nową frakcję, wiele obiektów na mapie, pojedyncze mapy turniejowe oraz odświeżenie grafik niektórych jednostek. Fani polubili rosyjski dodatek do tego stopnia, że obecnie wszystkie oficjalne turnieje są rozgrywane właśnie na tym kliencie gry. Wkrótce w grze ukaże się również kolejne nowe miasto, nawiązujące mocno do steampunku, a mianowicie The Factory Town.

Gracie wciąż w Heroes of Might and Magic III?


A Wy, gracie wciąż w Heroes of Might and Magic III? Podzielcie się z nami w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadach
  2. Elektromagnetyczna haubica wspomagana sztuczną inteligencją. Amerykanie testują przerażającą broń
  3. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  4. Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na Wenus
  5. Polski przemysł wojskowy też ma powody do dumy. Sprzęt zatwierdzony przez NATO
  6. Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów

Następny artykuł