Techgame.pl
Smartfon z aparatem Leica.

Pixabay

Huawei Mate 40 - przełomowa technologia jednak wcześniej

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Zbliża się premiera najnowszych telefonów Huawei serii Mate. Jedno z bardziej wiarygodnych źródeł przecieków technologicznych podaje kluczowe informacje na temat specyfikacji urządzenia.

Przecieki dotyczą specyfikacji telefonów o nazwie Ocean i Noah, które są odpowiednikami modeli Mate 40 i Mate 40 Pro. Informacje udostępnił Teme (RODENT950), który specjalizuje się w przeciekach związanych z firmą Huawei w roli głównej.

Problemów Huaweia ciąg dalszy

13 sierpnia tymczasowa licencja, która pozwalała chińskiej firmie produkującej smartfony, na korzystanie z aktualizacji urządzeń certyfikowanych przez Google wygasła. Jak na razie ani jedna, ani druga firma nie zabrała głosu w tej sprawie. Wygaśnięcie licencji oznacza jednak bardzo poważne problemy dla Huaweia, który może z tego powodu odnotować poważne straty sprzedażowe.  Tymczasowa licencja ogólna (TGL) została wprowadzona w maju zeszłego roku, po decyzji amerykańskiego rządu, który zakazał krajowym podmiotom współpracy z Huaweiem. TLG miało upłynnić okres przejściowy, w którym osoby korzystające z obecnych na rynku smartfonów przejście na usługi innych firm technologicznych. Jak podaje Washington Post, licencja nie zostanie ponownie przedłużona co sprawia, że Huawei stoi przed trudnym zadaniem.

Nowe modele Huawei niedługo na rynku

Nowe modele smartfonów od firmy Huawei, czyli Ocean i Noah mają zostać już niedługo zaprezentowane. W międzyczasie wyciekły wstępne specyfikacje obydwu urządzeń. Według informacji udostępnionych przez użytkownika o pseudonimie RODENT950, model Ocean ma dostać wyświetlacz o zakrzywionych krawędziach o przekątnej 6,67 cala i odświeżaniu na poziomie 90 Hz.  Telefon ma być również wyposażony w trzy aparaty, główny o matrycy 50 Mpix, ultraszerokokątny o matrycy 20 Mpix oraz teleobiektyw o matrycy 8 Mpix. Smartfon ma być również wyposażony w laserowy autofocus i co ciekawe w technologię, która miała się pojawić dopiero w modelach serii P50.

Huawei nie czeka na uzyskanie patentu

W ostatnim czasie Huawei złożył wniosek patentowy, który dotyczy ich najnowszej technologii, czyli płynne soczewki. Technologia miała zadebiutować przy okazji premiery smartfonów z modelu P50, jednak Huawei prawdopodobnie użyje jej już przy okazji premiery modeli Mate 40. Według zapewnień producenta, płynne soczewki mają pozwolić na szybszy autofocus oraz znacznie lepszą stabilizację obrazu. Chodzą jednak słuchy, że technologia nie jest jeszcze do końca gotowa, więc nie wiadomo czy chiński producent wyrobi się z dopięciem wszystkiego przed premierą swoich najnowszych smartfonów.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >