Smartfon z aparatem Leica.
Źródło: Pixabay

Huawei Mate 40 - przełomowa technologia jednak wcześniej

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Sierpnia 2020

Zbliża się premiera najnowszych telefonów Huawei serii Mate. Jedno z bardziej wiarygodnych źródeł przecieków technologicznych podaje kluczowe informacje na temat specyfikacji urządzenia.

Przecieki dotyczą specyfikacji telefonów o nazwie Ocean i Noah, które są odpowiednikami modeli Mate 40 i Mate 40 Pro. Informacje udostępnił Teme (RODENT950), który specjalizuje się w przeciekach związanych z firmą Huawei w roli głównej.

Problemów Huaweia ciąg dalszy

13 sierpnia tymczasowa licencja, która pozwalała chińskiej firmie produkującej smartfony, na korzystanie z aktualizacji urządzeń certyfikowanych przez Google wygasła. Jak na razie ani jedna, ani druga firma nie zabrała głosu w tej sprawie. Wygaśnięcie licencji oznacza jednak bardzo poważne problemy dla Huaweia, który może z tego powodu odnotować poważne straty sprzedażowe.
Tymczasowa licencja ogólna (TGL) została wprowadzona w maju zeszłego roku, po decyzji amerykańskiego rządu, który zakazał krajowym podmiotom współpracy z Huaweiem. TLG miało upłynnić okres przejściowy, w którym osoby korzystające z obecnych na rynku smartfonów przejście na usługi innych firm technologicznych. Jak podaje Washington Post, licencja nie zostanie ponownie przedłużona co sprawia, że Huawei stoi przed trudnym zadaniem.

Nowe modele Huawei niedługo na rynku

Nowe modele smartfonów od firmy Huawei, czyli Ocean i Noah mają zostać już niedługo zaprezentowane. W międzyczasie wyciekły wstępne specyfikacje obydwu urządzeń. Według informacji udostępnionych przez użytkownika o pseudonimie RODENT950, model Ocean ma dostać wyświetlacz o zakrzywionych krawędziach o przekątnej 6,67 cala i odświeżaniu na poziomie 90 Hz.
Telefon ma być również wyposażony w trzy aparaty, główny o matrycy 50 Mpix, ultraszerokokątny o matrycy 20 Mpix oraz teleobiektyw o matrycy 8 Mpix. Smartfon ma być również wyposażony w laserowy autofocus i co ciekawe w technologię, która miała się pojawić dopiero w modelach serii P50.

Huawei nie czeka na uzyskanie patentu

W ostatnim czasie Huawei złożył wniosek patentowy, który dotyczy ich najnowszej technologii, czyli płynne soczewki. Technologia miała zadebiutować przy okazji premiery smartfonów z modelu P50, jednak Huawei prawdopodobnie użyje jej już przy okazji premiery modeli Mate 40. Według zapewnień producenta, płynne soczewki mają pozwolić na szybszy autofocus oraz znacznie lepszą stabilizację obrazu. Chodzą jednak słuchy, że technologia nie jest jeszcze do końca gotowa, więc nie wiadomo czy chiński producent wyrobi się z dopięciem wszystkiego przed premierą swoich najnowszych smartfonów.

Następny artykuł