David Blaine wznosi się powietrze dzięki balonom wypełnionym helem.
Źródło: YouTube

Odleciał za pomocą balonów wypełnionych helem. Niesamowite osiągnięcie amerykańskiego iluzjonisty

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
5 Września 2020

Widowisko niczym z kreskówki. David Blaine, amerykański iluzjonista i kaskader postanowił spełnić dziecięce marzenie każdego z nas i wzbił się w powietrze dzięki balonom wypełnionym helem.

Amerykanin wzbił się na oszałamiającą wysokość 7600 metrów, po czym widowiskowo odpiął zabezpieczenia i zaczął spadać ku swojemu przeznaczeniu. Na szczęście jego przeznaczeniem było otwarcie spadochronu i bezpieczny powrót na ziemię.

Ekstremalne zabawy iluzjonisty z balonami

David Blaine znany jest z zamiłowania do niebezpiecznych, kaskaderskich pokazów. W 2000 roku wykonał pokaz “Frozen in Time”, który polegał na zamknięciu iluzjonisty w lodowej szafie, w której przebywał 63 godziny 42 minuty i 15 sekund. Kaskader przyznał później, że pokaz był tak wyczerpujący, że nie mógł normalnie chodzić jeszcze przez miesiąc po wyjściu z lodowego więzienia.
Rok wcześniej Blaine wykonał pokaz Burried Alive, w którym spędził tydzień w plastikowej, przezroczystej trumnie, która następnie została zalana wodą. Przez tydzień kaskader nic nie jadł, nie pił, a na pokazie pojawiła się nawet siostrzenica legendarnego iluzjonisty Harrego Houdiniego, czyli Marry Blood, która stwierdziła, że Blaine przewyższył jej wuja w rozmachu i podejściu do ekstremalnych pokazów. W trakcie swojej kariery, Blaine, niejednokrotnie ryzykował życiem w celu spędzenia kilku dni pod wodą, na kilkudziesięciometrowym słupie w centrum miasta i tak dalej. Teraz przyszedł czas na kolejny ekstremalny... chociaż może lepiej powiedzieć odlotowy pokaz.

Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwórNaukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwórCzytaj dalej

Ekstremalny lot balonem

Inspiracją do najnowszego pokazu Davida Blaine może być scena ze słynnej animacji Pixara, czyli “Up”. Tam za pomocą setek tysięcy balonów starszy mężczyzna odlatuje wraz ze swoim domem w poszukiwaniu przygód. David Blaine postanowił stworzyć takie widowisko jednak na odrobinę mniejszą skalę. Dzięki wykorzystaniu 52 balonów wypełnionych helem kaskader wzniósł się na oszałamiającą wysokość 7600 metrów nad poziomem morza. Jest to wysokość, na której można spotkać komercyjnie latające samoloty, a powietrze jest tam na tyle rozrzedzone, że Blaine musiał korzystać ze specjalnej maski tlenowej. Był też ubrany w kombinezon chroniący go przed niskimi temperaturami. Po wzniesieniu się na odpowiednią wysokość, Blaine jak gdyby nigdy nic odpiął wszystkie zabezpieczenia po czym poszybował w kierunku ziemi. Bezpieczne lądowanie zapewnił mu spadochron umieszczony na jego plecach. Niesamowite widowisko było transmitowane na oficjalny kanale YouTube Davida Blaine’a. W szczytowym momencie show oglądało 770 000 osób.

Pszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowcówPszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowcówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  2. Odnaleziono biblioteki Państwa Islamskiego. Zawierają, m.in. dane z ataku na World Trade Center
  3. NASA gotowa na podbój Księżyca. Udane testy potężnej rakiety SLS
  4. Oficjalne śledztwo wobec WHO. Czy działania organizacji wobec pandemii były odpowiednie?

Następny artykuł