Grafika z napisem PILNE
Źródło: Techgame

IMGW ostrzega przed trąbami powietrznymi. II stopień zagrożenia w 10 województwach

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Czerwca 2020

Polskie miasta jeszcze nie uporządkowały się po katastrofalnych skutkach wczorajszych nawałnic, które przetoczyły się przez większą część kraju, a IMGW ostrzega przed kolejnymi niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Na wschodzie kraju przewidywane są trąby powietrzne.

19 czerwca w Polsce możemy spodziewać się kolejnych nawałnic w dużej części kraju. Przewidywany jest również grad i bardzo silny wiatr.

Cała Europa w niżu

Praktycznie cała Europa znajduje się w strefie niżów, które odpowiadają za niebezpieczną pogodę. Do Polski od wschodu wchodzi niż, który największe szkody może dzisiaj przynieść właśnie w tamtym rejonie kraju. Niż powoli będzie przesuwał się w kierunku północno-zachodnich krańców Polski.

Burze z gradem w całej Polsce

W niemal całym kraju będą dzisiaj występowały burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia dla 10 województw. Najgroźniejsze warunki będą występowały na terenie pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego oraz wschodnich części województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, zachodnich części województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego oraz południowej części woj. Lubelskiego. Na terenie reszty kraju obowiązuje alert pierwszego stopnia.

Trąby powietrzne

Temperatura w całej Polsce będzie oscylowała około 22 stopni Celsjusza. Warunki będą się pogarszały w południowo-wschodnich regionach Polski. Na wschodnich terenach kraju przewidywane są trąby powietrze. Wiatr może wiać z prędkością nawet do 120 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obrączkowe zaćmienie Słońca. Niezwykle rzadkie zjawisko będzie widoczne w jednym rejonie Polski
  2. Zgierz kompletnie zalany. Jedna ofiara śmiertelna, woda wdarła się m.in. do szpitala
  3. IMGW wydał specjalny komunikat. Ostrzeżenie dla prawie całej Polski, będzie niezwykle niebezpiecznie
  4. Katastrofa ekologiczna w Dolinie Słupi. Tysiące organizmów poniosło śmierć, niewyobrażalne straty

Następny artykuł