przymrozki
Źródło: Pixabay

IMGW ostrzega przed przymrozkami dzisiejszej nocy. Alerty dla pięciu województw

IMGW wydało komunikat dotyczący pogody na dzisiejszy wieczór. Instytut ostrzega przed przymrozkami. W sześciu województwach wprowadzono żółty alert.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia obowiązuje w 46 powiatach. Znajdują się one na terenie sześciu województw. Poniżej znajduje się ich lista:

  • woj. śląskie - powiaty: cieszyński, żywiecki, bialski i Bielsko-Biała,
  • woj małopolskie - powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki i gorlicki,
  • woj. podkarpackie - powiaty: jasielski, krośnieński, sanocki, leski i bieszczadzki,
  • woj. mazowieckie - powiaty: białobrzeski, kozienicki, garwoliński, żuromiński, mławski, ciechanowski, przesnycki, makowski, ostrołęcki i Ostrołęka
  • woj. podlaskie - powiaty: łomżyński, Łomża, kolneński, grajewski, moniecki, sokólski, augustowski, sejneński, suwalski i Suwałki,
  • woj warmińsko-mazurskie - powiaty: gołdapski, olecki, ełski, pilski, giżycki, węgorzewski, kętrzyński, mrągowski, szczycieński, olsztyński, nidzicki i działdowski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w wymienionych miejscach przymrozki wystąpią w nocy oraz o poranku. Temperatura spadnie lokalnie do zera. Miejscami przy gruncie będzie nawet do -5 stopni Celsjusza. Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mają obowiązywać od 23:30 w piątek do godziny 6 rano w sobotę. Jednostka przewiduje, że na południu kraju mogę wystąpić również burze i oblodzenia. Jest to orientacyjna prognoza zagrożeń na najbliższe trzy dni. Według niej w poniedziałek 11 maja w pięciu województwach mogą lokalnie wystąpić burze. Natomiast na Śląsku i Ziemi Świętokrzyskiej występować będą przymrozki oraz oblodzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid zapomniał go poinformować, że ma wirusa. Pan Tomasz o zakażeniu dowiedział się z Facebooka
  2. Polska nie radzi sobie z pandemią. Konieczne zaostrzenie obostrzeń
  3. Naukowcy zbadali próbki 17 milionów ludzi. Cztery grupy szczególnie narażone na śmierć z powodu wirusa
  4. Oszałamiające wyniki badań. Niewyobrażalna liczba mieszkańców Krakowa przeszła już koronawirusa
Następny artykuł