Paczkomat w Poznaniu
Źródło: Wikimedia Commons

Poważne utrudnienia. Wkrótce Paczkomaty przestaną działać

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
13 Sierpnia 2020

Niektóre z usług będą niedostępne. Firma InPost poinformowała o pracach serwisowych.

InPost zapowiada długą przerwę techniczną. Już w najbliższy weekend, zamawiających dobra w internecie czeka zaskoczenie.

Długa przerwa techniczna

Część klientów na pewno nie będzie zadowolona z tego faktu. Jeżeli ktoś z was postanowił zamówić przed weekendem przesyłkę do Paczkomatów, mogą was spotkać trudności z odbiorem jej w dni wolne od pracy. Właściciel paczkomatów, czyli firma InPost, za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała o koniecznym pracach serwisowych. Utrudnią one odbieranie i uniemożliwią nadawanie przesyłek. Warto się z tym zapoznać, pozwoli to na uniknięcie ewentualnych problemów. Sczególny problem będą miały osoby, próbujące nadawać swoje przesyłki. InPost przyzwyczaił nas do działu obsługującego klientów na najwyższym poziomie. Liczymy, że cała operacja zostanie przeprowadzona w ekspresowym tempie, a zespół zajmujący się nią, nie napotka na żadne większe problemy.

Dron skutecznie usuwa gniazdo os. Niesamowite nagranieDron skutecznie usuwa gniazdo os. Niesamowite nagranieCzytaj dalej

Poważne utrudnienia

InPost poinformował, że od godziny 6:00 15 sierpnia, do godz 2:00 17 sierpnia będą prowadzone prace serwisowe. Będą one związane z bazą danych systemów informatycznych. Dotyczyć będą one dwóch kluczowych usług. InPost na tapetę bierze system logistyczny oraz obsługę Paczkomatów. Oznaczać to będzie bardzo poważne utrudnienia dla osób, które miały w planach odebrać swoje paczki w najbliższy weekend. W oknie czasowym podanym przez firmę, klienci nie będą otrzymywać powiadomień z kodami do odbioru paczek. Zostaną one nadane po zakończeniu przerwy technicznej. Z tego powodu nie będzie dostępna usługa Paczka w Weekend. Natomiast jest jedna istotna kwestia. Paczki umieszczone przed przerwą serwisową będzie można odbierać wykorzystując kod odbioru lud QR kod. Aplikacja mobilne przyjdzie z pomocą wszystkim korzystających z paczkomatów.

Świat nauki wstrzymał oddech. Nadchodzą inteligentne cegłyŚwiat nauki wstrzymał oddech. Nadchodzą inteligentne cegłyCzytaj dalej

Nie nadacie swoich paczek

Niestety, osoby nadające paczki nie będą miały takiego szczęścia. Podczas trwania prac serwisowych nie będzie możliwości umieszczenia w Paczkomacie paczek z etykietą utworzoną przed rozpoczęciem okna. Dotyczy to zarówno Paczkomatach i Punktach Obsługi Paczek. Nie jest to koniec złych informacji. Przesyłek nie będzie można nadać również przez usługę Szybkie Nadania, ani Menadżera Paczek. Pozostaje nam cierpliwie czekać i liczyć, że operacja zakrojona na szeroką skalę, zakończy się w założonym oknie czasowym. Często takie wdrożenia lubią się przesuwać. Tym bardziej, że akcja InPostu zakrojona jest na olbrzymią skalę. Pozostaje nam trzymać kciuki za firmę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się stanie z iPhone'm gdy polejemy go lawą? Fenomenalne [WIDEO]
  2. Hulajnogi elektryczne czeka rewolucja. Zaostrzenie przepisów usunie je z chodników
  3. Ruszyły pierwsze polskie reklamy PS5. Konsola zapowiada się świetnie
  4. Apple jest zdania, że gruszka to też jabłko. Przedziwny spór sądowy

Następny artykuł