Tajne zdjęcia
Źródło: Israel Defense Forces

Prawda wyszła na jaw. Izrael opublikował tajne zdjęcia

Kuba WielochKuba Wieloch
26 Sierpnia 2020

Izrael opublikował zdjęcia wykonane przez najnowszą satelitę szpiegowską. Sytuacja bez precedensu

Sytacja bez precedensu

To pierwsza tego typu sytuacja. Jak dotąd Izrael nie opublikował żadnych zdjęć wykonanych przez najnowszą satelitę szpiegowską. Wszystko zmieniło się wczoraj, kiedy to na oficjalnej stronie izraelskiego wojska opublikowano niezwykłe obrazy.

Jest to sytuacja bez precedensu, bo armie niezwykle rzadko publikują jakiekolwiek zdjęcia uchwycone przez swoje satelity szpiegowskie. Głównie ze względu na to, że na podstawie obrazów inne kraje mogą wykryć dokładną lokalizację ich instrumentów badawczych, co może skończyć się międzynarodowym skandalem.

Mężczyzna zrobił coś niezwykle głupiego. Znajomi aż odskoczyli ze strachu [wideo]Mężczyzna zrobił coś niezwykle głupiego. Znajomi aż odskoczyli ze strachu [wideo]Czytaj dalej

Niezwykłe zdjęcia

Izrael nie przejmuje się zbytnio tymi faktami. Armia tego kraju opublikowała na swojej oficjalnej stronie internetowej najnowsze obrazy uchwycone przez satelitę Ofek-16. Jakość obrazów aż poraża, po odpowiednim przybliżeniu możemy dostrzec najdrobniejsze szczegóły zdjęć. Armia udostępniła zdjęcia przedstawiające zabytki syryjskiej Palmyry.Zdjęcia z satelity

Co ciekawe udostępnienie owych zdjęć można traktować jako zagrywkę stricte polityczną. Zabytkowe ruiny nie zostały wybrane drogą losową, gdyż stanowią jedne z najważniejszych budowli stworzonych kiedykolwiek przez ludzkie ręce. Starożytne ruiny Palmyry, które położone są niedaleko współczesnego miasta, zostały wpisane na światową listę dziedzictw UNESCO. Są to niezwykle ważne budowle dla architektów i historii ludzkiej kultury na tych obszarach. Z przykrością musimy jednak poinformować, że ruiny zostały doszczętnie zniszczone w 2015 roku przez terrorystów z organizacji ISIS. Zdewastowali oni stanowiska archeologiczne i większość starożytnych zabytków.

Zagrywka polityczna

Opublikowanie tych zdjęć jest jasnym sygnałem dla całego świata. Izrael zamierza bacznie obserwować Syrię i czekać na ruchy swojego wroga, a ten musi wiedzieć, że „Wielki Brat patrzy”.

„Izrael wie, jak działać przeciwko swoim wrogom z bliska i z daleka oraz bronić swoich obywateli wszędzie i z każdego miejsca”. Technologie, które rozwijamy w Ministerstwie Obrony i przemyśle zbrojeniowym są skutecznym i znaczącym narzędziem w utrzymaniu bezpieczeństwa Izraela” - powiedział Benny Gantz, Minister Obrony Izraela.

Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policjęMężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policjęCzytaj dalej

Wciąż mają asy w rękawie

Co ciekawe zdjęcia opublikowane w internecie mają prawdopodobnie celowo pogorszoną jakość. Eksperci uważają, że satelitę Ofek-16 stać na wielokrotnie lepsze zdjęcia, które są wstanie precyzyjnie określić nawet położenie pojedynczych jednostek. Jak widać, armia nie chciała pokazywać pełnej mocy swojego sprzętu i wciąż ma zachowane asy w rękawie.

Satelita Ofek-16

Satelita Ofek-16 została wyniesiona na ziemską orbitę 6 lipca 2020 roku z bazy lotniczej Palmachim w centralnej części kraju. Jak donoszą izraelskie media, na pokładzie maszyny umieszczono niezwykle czułą kamerę Jupiter Space od firmy Elbit Systems. Satelita prawdopodobnie orbituje na wysokości około 600 kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Niezwykle czuła kamera ma możliwość robienia zdjęć o rozdzielczości poniżej 50 centymetrów na piksel i obejmuje obszar o powierzchni 15 kilometrów kwadratowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny planują pełną dominację w kosmosie. Zaczną od Księżyca
  2. Mężczyzna zrobił coś niezwykle głupiego. Znajomi aż odskoczyli ze strachu [wideo]
  3. Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policję
  4. Naukowcy prześwietlili 1000-letni posąg. W środku znaleźli coś, co zwaliło ich z nóg

Następny artykuł