Kadr z odcinka Jeden z dziesięciu opublikowanego na YouTube (tytuł: 1 z 10 - MISZCZ MIN I DRUGIEGO PLANU PAN IRENEUSZ W JEDEN Z DZIESIĘCIU!!!)
Źródło: YouTube/1z10 Wpadki

"Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
9 Października 2020

“Jeden z dziesięciu” to program Telewizji Polskiej, który od lat wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Dzieje się tak ze względu na poziom pytań, na które muszą odpowiadać zawodnicy, wysoką kulturę zarówno uczestników, jak i prowadzącego oraz ze względu na zabawne sytuacje, które od czasu do czasu zachodzą podczas nagrywania odcinków.

“Jeden z dziesięciu” jest programem emitowanym przez Telewizję Polską od czerwca 1994 roku. Oznacza to, że w ubiegłym roku teleturniej ten obchodził swoje ćwierćwiecze. Jest to, obok familiady, najdłużej emitowany obecnie teleturniej w polskiej telewizji w ogóle (obydwa programy debiutowały w tym samym roku). Teleturniejem o dłuższym stażu jest jedynie Wielka Gra, która była emitowana bez przerwy przez 44 lata (od 1962 do 2006 roku).

Obrazy Techgame"Jeden z dziesięciu": odpowiedzi, które przeszły do historii teleturnieju. Tadeusz Sznuk nie wiedział, jak zareagowaćCzytaj dalej

Tadeusz Sznuk – bez niego “Jeden z dziesięciu” by się nie udało

Jedną z bardziej rozpoznawalnych person Telewizji Polskiej jest oczywiście legendarny prowadzący teleturniej “Jeden z dziesięciu”, a więc Tadeusz Sznuk. Chociaż z wykształcenia jest elektronikiem, to największe sukcesy święcił w fachu dziennikarskim. Pod tym względem Sznuk zbierał doświadczenie jako dziennikarz radiowy, prezenter telewizyjny a nawet lektor telewizyjny. Mało znanym faktem na temat Tadeusza Sznuka jest to, że fascynuje się on lotnictwem. Często więc można go usłyszeć w dziupli komentatorskiej podczas zawodów lotniczych, Sznuk posiada również licencję na pilotowanie niektórych śmigłowców i samolotów.

DZISIAJ GRZEJE:

1. W Milionerach absurdalna sytuacja. Uczestnik wyśmiany na wizji, zadzwonił do przyjaciela już przy pierwszym pytaniu

2. Jolanta Kwaśniewska przeszła metamorfozę. Nową fryzurą wzbudziła ekscytację wśród internautów

Inne legendarne teleturnieje

Oczywiście “Jeden z dziesięciu” to nie jedyny legendarny teleturniej, który gromadzi przed telewizorami ogromną rzeszę fanów. Jednym z ulubionych teleturniejów polskich widzów są oczywiście Milionerzy. Program, który realizuje w Polsce stacja TVN codziennie zbiera przez odbiornikami wielomilionową publikę, a pytania zadawane przez Huberta Urbańskiego zaskakują, bawią i zmuszają do poważnego zastanowienia się. Innym, bardzo lubianym teleturniejem jest oczywiście “Familiada”, którą prowadzi Karol Strasburger. Niedzielne obiady w polskich domach nie mogą się obyć bez suchego dowcipu tego prowadzącego i zmagań dwóch rodzin w walce na hasła typowane przez ankietowanych.

PGE i Energa ostrzegają przed oszustami. Można stracić majątekPGE i Energa ostrzegają przed oszustami. Można stracić majątekCzytaj dalej

Pan Ireneusz skradł show

Wracając jednak do “Jednego z dziesięciu”, to program zyskał sobie popularność między innymi dlatego, ponieważ występu niektórych zawodników zapadały widzom w pamięć na długi czas. Nie inaczej było podczas jednego ze starszych odcinków, podczas którego pan Ireneusz skradł całe show. Mężczyzna z wąsem odpowiadał na pytania w charakterystyczny, luzacki sposób. Jednocześnie, gdy czegoś nie wiedział lub znał odpowiedź na nieswoje pytanie, to jego mowa ciała i zachowanie od razu to pokazywały. Pomimo ekscentrycznego zachowania, pan Ireneusz popisał się dużą wiedzą i trafił w tym odcinku do finałowej trójki. Jak sobie poradził w ostatnim etapie turnieju? Przekonajcie się oglądając poniższy skrót.

Bill Gates o końcu pandemii. Zostanie z nami na dłużejBill Gates o końcu pandemii. Zostanie z nami na dłużejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciągnęli delfinka na plażę, żeby zrobić selfie. Na oczach roześmianych turystów doszło do tragedii
  2. Wyrzucając skórki z jabłek tracisz niezwykle cenne składniki. Zrobisz z nich niesamowicie zdrowe pyszności, domownicy będą zachwyceni
  3. Kosmos jak najpiękniejszy pokaz fajerwerków. NASA nagrała niesamowity wybuch gwiazdy
  4. Gigantyczne zmiany w Poczcie Polskiej. Koniec z kolejkami w placówkach, decyzja już zapadła
  5. PlayStation 5 rozłożone na części pierwsze. Gracze przecierają oczy, nie uwierzysz jak konsola wygląda od środka
  6. Wracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmiana

Następny artykuł