Tadeusz Sznuk, prowadzący teleturniej "Jeden z dziesięciu. Tytuł: Jeden z dziesięciu odc 19 z serii 120
Źródło: YouTube/stanley

Wpadka w "Jednym z dziesięciu". Zawodnik zaskoczył wszystkich swoją odpowiedzią

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Października 2020

“Jeden z dziesięciu” to jeden z najbardziej wymagających teleturniejów w telewizji. Tadeusz Sznuk sprawdza wiedzę uczestników z niezwykle szerokiego zakresu, co prowadzi często do wielu zabawnych sytuacji. Tak też było w przypadku pana Sławomira, którego pytanie z wiedzy gastronomicznej zupełnie zaskoczyło.

“Jeden z dziesięciu” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych teleturniejów na polskim rynku telewizyjnym. Powstał w 1994 roku i od tego czasu niezmiennie prowadzony jest przez Tadeusza Sznuka. Nagrania z zabawnymi pomyłkami popełnianymi przez zawodników programu często stają się hitem Internetu.

Eid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowitaEid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowitaCzytaj dalej

“Jeden z dziesięciu” - szeroki zakres pytań

W legendarnym teleturnieju Telewizji Polskiej, czyli “Jeden z dziesięciu”, uczestnicy muszą odpowiedzieć na serię pytań z wielu kategorii naukowych. Niektóre pytania są bardziej specjalistyczne, inne z kolei dotyczą wiedzy ogólnej, która teoretycznie nie powinna sprawiać żadnego problemu uczestnikom. To właśnie te pytania najczęściej jednak wybijają z tropu zawodników, którzy przygotowani na trudne pytania związane z historią świata, polityką lub kulturą gupią się w konfrontacji z teoretycznie prostymi zadaniami. Takiej sytuacji doświadczył na przykład pan Sławomir, który poległ na pytaniu związanym z wiedzą gastronomiczną.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Polska młodzież rozpoczęła dramatyczny protest. Przedstawili swoje żądania, chodzi o zdalne nauczanie

2. Lekarze rodzinni mają bardzo ważny apel. Każdy powinien się z nim zapoznać

Banknot 10-złotowy może mieć znacznie większą wartość. Musi spełnić tylko jeden warunekBanknot 10-złotowy może mieć znacznie większą wartość. Musi spełnić tylko jeden warunekCzytaj dalej

“Anchois to francuskie określenie produktu z...”

W jednym z odcinków “Jednego z dziesięciu” prowadzący, Tadeusz Sznuk, zaskoczył zawodnika pytaniem z kategorii gastronomicznej. Pytanie zostało skategoryzowane jako “Dania i napoje” i dotyczyło Anchois, a konkretniej z czego ten produkt o francuskiej nazwie jest zrobiony. Pan Sławomir miał ułatwione zadanie, bo mógł wybrać odpowiedź z trzech sugerowanych, a więc z: ryb, ślimaków, a może żabich udek. Pytanie jednak na tyle zaskoczyło zawodnika, że jego odpowiedź przeszła do historii najśmieszniejszych odpowiedzi w programie. Nagranie z tego zdarzenia możecie obejrzeć poniżej.

Amazon otwiera nowe stanowiska pracy w Polsce. Wiemy jakie pieniądze oferuje przyszłym pracownikomAmazon otwiera nowe stanowiska pracy w Polsce. Wiemy jakie pieniądze oferuje przyszłym pracownikomCzytaj dalej

Czym jest anchois?

Chociaż każdy o tym słyszał, to wiele osób może nie zdawać sobie sprawy czym tak naprawdę jest anchois. Jest to francuskie określenie na przetwory z sardeli europejskiej. Jest to nieduża, tłusta i bardzo ostra w smaku ryba, którą w zależnie od regionu świata spożywa się nieco inaczej. Może być podawana w stanie surowym, wędzonym, suszonym, solonym, pod postacią filetów, koreczków czy chociażby pasty. Co więcej naukowcy podkreślają, że o ile sardela europejska zawiera bardzo duże ilości zdrowych tłuszczy, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka, to zawiera ona również bardzo duże ilości sodu, który już tak dobrze na nasz organizm nie wpływa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka nie chce dać spokoju śpiącemu psu. Wtedy zwierzę daje jej cenną nauczkę
  2. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  3. Najprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewał
  4. Poczta Polska nabiera Polaków. Rozpoczęła się akcja na ogromną skalę
  5. Mars może skrywać niesamowitą tajemnice. Zaskakujące słowa kosmonauty
  6. Kamil Stoch oszukany na wielkie pieniądze? Skoczek wydał oświadczenie, poznaliśmy całą prawdę

Następny artykuł