Tadeusz Sznuk, prowadzący teleturniej "Jeden z dziesięciu. Tytuł: 1 z 10 transmisja 20 05 2020
Źródło: YouTube/Fani jeden z dziesieciu

"Jeden z dziesięciu": pytania, na których pomylić się może geniusz. Zaskakujące odpowiedzi uczestników

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Października 2020

“Jeden z dziesięciu” od lat dostarcza widzom TVP wielu emocji. W tym teleturnieju uczestnicy muszą popisać się niebywałą wiedzą z bardzo szerokiego zakresu, czasami jednak nawet najbardziej inteligentny zawodnik może popełnić błąd na prostym lub podchwytliwym pytaniu.

“Jeden z dziesięciu” jest programem TVP, który prowadzony jest niezmiennie od 26 lat przez Tadeusza Sznuka. Gospodarz programu zaskarbił sobie sympatię widzów i zawodników swoim niezwykle stonowanym podejściem do zabawy i wysoką kulturą osobistą. Sznuk potrafi zachować kamienną twarz nawet przy największej wpadce uczestnika.

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady. Ważne zmiany dla dzieci i ich rodzicówOd dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady. Ważne zmiany dla dzieci i ich rodzicówCzytaj dalej

“Jeden z dziesięciu”: proste pytania bywają najtrudniejsze

Chociaż zawodnicy konkurujący w teleturnieju “Jeden z dziesięciu”, to najczęściej bardzo inteligentne osoby, które posiadają szeroką wiedzę z licznych dziedzin naukowych, to czasami nawet takie “łebskie” jednostki potrafią paść ofiarą podejrzanie prostego i często podchwytliwego pytania. Swoje w takiej sytuacji robi na pewno stres związany z występowaniem przed kamerami w profesjonalnym studiu. W takich warunkach nawet pytanie o umiejscowienie pedału sprzęgła w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów może kosztować zawodnika utratę cennej szansy. Należy jednak pamiętać, że pomimo zabawnych wpadek, wszyscy uczestnicy programu “Jeden z dziesięciu” charakteryzują się inteligencją na wysokim poziomie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel

2. Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłań

Zawodnicy zdają sobie sprawę z ryzyka

W Internecie można znaleźć wiele kompilacji z zabawnymi odpowiedziami uczestników teleturnieju “Jeden z dziesięciu”. Program, który jest nadawany od 26 lat na antenie TVP zebrał wokół siebie sporą grupę fanów, którzy czekają na kolejne zabawne wpadki, które potem będą mogli opublikować na YouTube. Z czasem zawodnicy biorący udział w teleturnieju zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że wystarczy jedno potknięcie, aby stać się sensacją w Internecie, zaczęli więc ubiegać osoby polujące na błędy zabawnymi zachowaniami już na etapie tradycyjnego przedstawienia się na początku programu. Można powiedzieć, że to taka trochę odwrócona psychologia.

Naukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąćNaukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąćCzytaj dalej

Złapiesz się na podchwytliwe pytanie?

“Czy Słońce jest planetą Układu Słonecznego?” a może wyżej wspomniane “Umiejscowienie pedału sprzęgła w aucie z automatyczną skrzynią biegów”? Najprostsze pytania mogą zaskoczyć najbardziej, szczególnie jeżeli chodzi o teleturniej “Jeden z dziesięciu”, w którym zawodnicy oczekują trudnych pytań z zakresu fizyki, chemii czy języka polskiego. Czasami jednak zdarza się, że wśród zestawu pytań znajdą się takie, o podchwytliwym charakterze. Wtedy wszystko jest możliwe, często zdarza się, że zawodnicy popełniają wtedy zabawne błędy. Kompilacje takich pytań i odpowiedzi możecie obejrzeć poniżej.

Niewiarygodne dokonanie naukowców. Tak brzmi nasza galaktyka, melodia może Ci się z czymś skojarzyćNiewiarygodne dokonanie naukowców. Tak brzmi nasza galaktyka, melodia może Ci się z czymś skojarzyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Rolnik szuka żony": Małgosia urodziła córeczkę. Opublikowała pierwsze zdjęcie i zdradziła imię dziecka
  2. Niewiarygodnie pyszne placki ziemniaczane z jednego składnika. Ania Starmach podała rewolucyjny przepis
  3. Poważna awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chodzi o system dostarczania tlenu
  4. Niesamowite nagranie Prypeci przed katastrofą w Czarnobylu. Miasto tętniło życiem
  5. GIS alarmuje, znaleziono niebezpieczne bakterie w mięsie. Mogłeś je kupić w popularnym sklepie
  6. Wielka kompromitacja Realu Madryt. Żałosna gra, piłkarze nie pokazali magii, sądne dni Zinedine'a Zidane'a

Następny artykuł