Techgame.pl
Wejście na hale podczas gamescom.

Wikipedia commons

Jedne z największych targów gier na świecie odwołane. Powodem zakaz organizowania imprez masowych

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W związku z pandemią koronawirusa niemiecki rząd zakazał organizacji imprez masowych do końca sierpnia. Tym samym w tym roku jedna z największych imprez ze świata gier nie odbędzie się... przynajmniej w tradycyjnej formie.

Mowa oczywiście o gamescomie, który co roku odbywał się w halach wystawowych Koelnmesse w Kolonii. Organizatorzy czekali do ostatnich chwil z podaniem informacji na ten temat. Zakaz organizacji imprez masowych do końca sierpnia ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 na terenie Niemiec rozwiał wszelkie wątpliwości. 

Miesiące przygotowań na marne

Rozżalenia nie ukrywają organizatorzy wydarzenia. Na oficjalnym profilu na Twitterze mówią: “Podobnie jak wielu z was, jesteśmy rozczarowani, ponieważ pracowaliśmy nad wspaniałym gamescomem 2020 już od wielu miesięcy, tak jak wielu wystawców. Mimo to jest dla nas oczywiste, że w obliczu pandemii koronawirusa musimy pozostać zjednoczeni”. 

Gamescom w wydaniu cyfrowym?

Jest to kolejna impreza z branży gamingowej, która musiała zostać odwołana ze względu na pandemie koronawirusa. Po informacjach o anulowaniu Game Developers Conference i E3, również gamescom wypadł z kalendarza konferencji. Czy to oznacza, że jedna z największych imprez w branży zupełnie nas ominie? W oświadczeniu na Twitterze czytamy: “Już możecie wyczekiwać tego, w jaki sposób będziemy świętować najlepsze gry i gamescom razem z milionami graczy na całym świecie pod koniec sierpnia, nawet jeśli będzie to tylko w formie cyfrowej, a nie na miejscu. Jedna rzecz jest bowiem pewna: także i w tym roku gamescom pozostanie sercem świata gier!” Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >