Warzywa i owoce na straganie.
Źródło: pixy.org

Naukowcy znaleźli składnik, który sprawia, że żyjemy dłużej. Każdy ma w swojej kuchni, nie każdy jest w stanie zjeść

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
10 Listopada 2020

Amerykańscy naukowcy dokonali ciekawego odkrycia w dziedzinie kulinarno-zdrowotnej. Odkryli, że substancja znajdująca się w wielu potrawach współczesnej kuchni na całym świecie, może świetnie wpływać na pewne aspekty zdrowia i wydłużyć życie.

Badania zostały przeprowadzone przez zespół naukowców, któremu przewodził dr Bo Xu z Kliniki Cleveland w Ohio. Badacze, którym przewodził kardiolog, skupili się na badaniach skutków spożycia papryczek chilli. Wyniki są zaskakujące.


Chilli lekiem na raka?


Badania wykazały, że niezwykle korzystne dla naszego organizmu jest spożywanie kapsaicyny - substancji odpowiadającej za ostrość papryczek chilli, a co za tym idzie, naszych dań. Kapsaicyna oddziałuje na receptory bólu, przez co odczuwamy jej „ostrość” w jamie ustnej.

Uwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank ŚląskiUwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank ŚląskiCzytaj dalej


Według raportu przygotowanego przez naukowców z Ohio, ten związek chemiczny bardzo dobrze działa na nasze ciało, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego oraz prawdopodobieństwo śmierci z powodu nowotworu.


Wczesna faza badań


Podczas badań nad wpływem kapsaicyny na ludzki organizm, naukowcy zgromadzili również odkrycia innych grup pracujących nad papryczkami chilli. Wyniki badań innych zespołów z Iranu, Włoch, Stanów Zjednoczonych oraz Chin potwierdziły, że kapsaicyna może być kluczowym czynnikiem zapewniającym ogólne zdrowie organizmu.


Choć pierwsze raporty są niezwykle obiecujące, żadna z tych informacji nie jest jeszcze pewna. Dr Bo Xu zaznacza, że to wciąż wczesna faza badań, które prowadzi jego zespół i wszystkie dotychczasowe odkrycia będą wymagały potwierdzenia w kolejnych testach.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Od 8 miesięcy zmaga się z koronawirusem. Nauczycielka ma "długi COVID", jak objawia się choroba?


Wielowymiarowe działanie kapsaicyny


Mimo że wymagane są dalsze badania, naukowcom udało się zaobserwować kolejne interesujące właściwości kapsaicyny. Zawiera antyoksydanty, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu utlenianiu naszego organizmu.

Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie "dla dorosłych" na Instagramie, wszczęto śledztwoCzytaj dalej


Związek chemiczny wykazuje również działanie przeciwzapalne. Co więcej, zapobiega zbyt wysokim skokom zawartości cukru we krwi, co z pewnością ucieszy diabetyków.


Naukowcy zachwyceni działaniem związku


Badania zespołu z Ohio zachwycają cały naukowy świat. Głównym powodem tej ekscytacji jest odkrycie tak wielu obszarów działania kapsaicyny. Przeprowadzone testy otworzyły wiele nowych możliwości, pokazując, w jak wielu dziedzinach substancja może być przydatna i wdrożona do stosowania.


Można powiedzieć, że badania nad papryczką chilli otworzyły Puszkę Pandory, z której wydostało się jeszcze więcej badań i testów koniecznych do przeprowadzenia, by odkryć możliwości kapsaicyny. W tym przypadku perspektywa włożenia w projekt większych nakładów pracy jest dla naukowców tylko powodem do zadowolenia.

Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekliSony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  2. Koszmarny wypadek. Ciągnik rolniczy przygniótł 74-letniego mężczyznę
  3. Jedna z najtragiczniejszych katastrof naturalnych, zginęło prawie 2 tys. ludzi. Wszystko przez ignorowanie naukowców
  4. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  5. Mężczyzna naprawiał telefon, nagle doszło do niebezpiecznej sytuacji. Nikt się nie spodziewał
  6. Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
  7. Anita ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" zaskoczyła internautów. Jeszcze nigdy nie pokazała podobnego zdjęcia

Następny artykuł