Rząd kas samoobsługowych w sklepie.
Źródło: Wikipedia Commons

Czy w sklepach powinno być więcej kas samoobsługowych?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
24 Lipca 2020

Rozwój technologii nie musi oznaczać jedynie lotów w kosmos, budowania nowatorskich urządzeń, które w niczym zwykłemu człowiekowi się nie przydadzą. To również sprawy bardziej przyziemne.

Jednym z takich aspektów są zakupy. Już od jakiegoś czasu w polskich sklepach pojawiają się kasy samoobsługowe, w których klienci sami mogą zapłacić za swoje zakupy.

Pandemia niczego ich nie nauczyła. Ogromne cięcia budżetowe w naucePandemia niczego ich nie nauczyła. Ogromne cięcia budżetowe w nauceCzytaj dalej

Rewolucja w sklepach

Samoobsługowe kasy w sklepach to całkiem niedoceniana technologia. Pojawiła się nagle i bez rozgłosu zaczęła sprawiać, że zamiast stania w kolejce do zwykłej kasy, mogliśmy skorzystać z tego rodzaju rozliczenia za zakupy. Samodzielne kasowanie i opłacanie okazało się niezwykle przydatne również w okresie globalnej pandemii, kiedy kluczowe było ograniczenie kontaktu między ludźmi. Czy uważacie jednak, że w sklepach powinno pojawić się więcej kas samoobsługowych? W dyskusji ten pojawiają się przede wszystkim głosy sprzeciwu, które mówią o tym, że technologia zabiera pracę człowiekowi. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pandemia niczego ich nie nauczyła. Ogromne cięcia budżetowe w nauce
  2. "Obca forma życia" pełza po polskich Tatrach. Nagranie przedziwnego zjawiska
  3. Jesteśmy po Xbox Games Showcase. Moc nowości od Microsoftu
  4. Unia Europejska wprowadza nowy podatek. Polska na celowniku, zapłacimy wszyscy

Następny artykuł