kaufland
Źródło: pxhere

Olbrzymia zmiana w popularnej sieci sklepów. Klienci będą zachwyceni

Artur ŁokietekArtur Łokietek
4 Listopada 2020

Sklepy reagują na nowe obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią. Klienci powinni być zadowoleni z nowych zmian. Tym razem godziny otwarcia wydłużył popularny Kaufland. Wcześniej w ubiegłym miesiącu zrobiła to Biedronka oraz Lidl. Sklepy zachęcają też do zakupów na odległość.

Sytuacja w Polsce związana z pandemią staje się coraz bardziej zaogniona. Rząd nie tylko wprowadza kolejne obostrzenia, ale i stara się w jakikolwiek sposób "odetkać" służbę zdrowia. Już teraz wiemy, że jeśli sytuacja się nie poprawi, to czeka nas bardzo poważny lockdown. Sklepy zapewniają, że nie ma potrzeby przesadnego zamartwiania się.

Nowe obostrzenia

Sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej poważna. Dzisiaj potwierdzono kolejne 27 143 nowe przypadki zarażenia koronawirusem a media nieustannie donoszą o problemach związanych ze służbą zdrowia czy dostępem do sprzętu medycznego. Co na to rząd? Wprowadza kolejne obostrzenia i powoli zamyka gospodarkę, drugi już raz.

W naszym Układzie Słonecznym była jeszcze jedna planeta. Naukowcy są zadziwieni nowymi badaniamiW naszym Układzie Słonecznym była jeszcze jedna planeta. Naukowcy są zadziwieni nowymi badaniamiCzytaj dalej

Rząd naszego kraju stara się za wszelką cenę zahamować wzrost epidemii, która wydaje się wcale nie kończyć, a dopiero rozpoczynać. Staje się to jednak coraz bardziej problematyczne z uwagi na to, że na wprowadzaniu kolejnych obostrzeń i zakazów cierpią różne gałęzie gospodarki, w tym prywatni przedsiębiorcy a nawet i wielkie firmy. Połączenie dobra dla ogółu z dobrem dla biznesu w realiach pandemii wydaje się niezwykle trudnym zadaniem.

Oczywiście wprowadzano już kolejne benefity dla przedsiębiorców, jednak w obliczu tak wielkiego kryzysu zdają się one nie zdawać na wiele. Mimo wszystko kolejny lockdown może okazać się tylko kwestią czasu, a jak zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, może zostać wprowadzony już, gdy dobijemy do 30 tys. zakażeń dziennie. Oznacza to, że od takiego scenariusza dzielą nas wyłącznie trzy tysiące osób zakażonych w ciągu 24 godzin.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy znaleźli niezwykła planetę. Nikt nie chciałby tam trafić, aż ciężko uwierzyć

2. Nietypowe skutki pandemii koronawirusa. Szczególnie dotyczą jednej grupy osób, naukowcy już biją na alarm

Zmiany w funkcjonowaniu sklepów

Ostatnio poinformowano o ważnych zmianach dotyczących funkcjonowania sklepów i różnych punktów usługowych. Zdecydowano, że zamknięte zostaną galerie handlowe, oprócz tych z artykułami spożywczymi, aptek, drogerii czy punktów usługowych. Wprowadzono także zmiany w liczbie klientów. Oznacza to, że teraz w sklepach poniżej 100 metrów kwadratowych może przebywać jedna osoba na 10 m kw., a w większych jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Regularne sygnały z pobliskiej galaktyki docierają do Ziemi. Jedna z teorii mówi o kosmitachRegularne sygnały z pobliskiej galaktyki docierają do Ziemi. Jedna z teorii mówi o kosmitachCzytaj dalej

Wprowadzono również zmiany związane z hotelami, zawieszono tymczasowo działalność sanatoriów i kompletnie zamknięto stacjonarne punkty gastronomiczne. Takie obostrzenia z pewnością mocno uderzą w już i tak bardzo poszkodowaną polską gospodarkę, jednak istnieje szansa, że okażą się słuszne i doprowadzą do stopniowego zmniejszania dziennie wykrywanych przypadków zachorowań. A przynajmniej na to mamy nadzieję.

Sklepy muszą teraz dopasować się do nowej rzeczywistości, co nie jest zaskakujące. Wiele z nich postanowiło reklamować robienie zakupów na odległość, choćby Biedronka która jeszcze przy pierwszym lockdownie zdecydowała się na współpracę z Glovo. Inne firmy również starają się promować taką formę sprzedaży szczególnie, że zgodnie z ustaleniami rządu, sklepy w godzinach 10-12 otwarte są wyłącznie dla seniorów.

Kaufland zmienia się na lepsze

Jednym ze sklepów, który poszedł w ślady Biedronek i Lidla jest Kaufland. Popularna sieć sklepów ogólnobranżowych zdecydowała się na wydłużenie czasu funkcjonowania niektórych placówek. Taki krok nie tylko pomoże uniknąć tłumów w godzinach nocnych, ale i zmniejszy straty związane z biznesem.

Na ten moment wiemy, że 16 sklepów Kaufland otwartych będzie całą dobę. Poniżej znajdziecie konkretną listę placówek (za Gazeta.pl):

 • Białystok
 • Bydgoszcz ul. Ludwika Solskiego 5
 • Grudziądz
 • Kraków ul. Bratysławska
 • Kraków ul. Wielicka
 • Lublin ul. Droga Męczenników Majdanka 14
 • Łódź ul. Kilińskiego 296
 • Poznań
 • Tychy
 • Warszawa ul. Batalionów Chłopskich 73
 • Warszawa ul. Fieldorfa 41
 • Warszawa ul. Stalowa 60/64
 • Wołomin
 • Wrocław ul. Legnicka 62A
 • Wrocław ul. Długa 37/47
 • Żywiec

Ponadto większość sklepów otwartych będzie od godziny 6:00 do godziny 23:00.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
 2. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
 3. Księżyc może mieć swojego "bliźniaka" i naukowcy go znaleźli. Niesamowite wieści
 4. PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premiery
 5. Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakane
 6. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
 7. Policja ponownie staje na wysokości zadania. Dzielny sierżant nie czekał ani chwili ratując życie 80-latka

Następny artykuł