Wpadka w Klanie
Źródło: https://streamable.com/lbwb8x - serial Klan/ TVP

Kolejna technologiczna wpadka w Klanie. Grafik płakał, jak projektował

Artur ŁokietekArtur Łokietek
23 Września 2020

Klan gości już na naszych ekranach telewizorów już od 1997 roku. Przez tyle czasu antenowego nie udało się uniknąć jednak wielu różnych wpadek. Najnowsza z nich jest tak samo komiczna, jak i głupia.

Klan to legendarny już serial Telewizji Polskiej. Pełen jest pełnych napięcia zwrotów akcji, fantastycznych ujęć i pełnych bogatej osobowości bohaterów... a nawet jak nie, to zawsze możemy się na nim pośmiać z niektórych abstrakcyjnych wręcz wpadek.

Serialowy Klan

Serial Klan emitowany jest przez Telewizję Polską od 1997 roku. Serial opowiada przede wszystkim historię rodziny Lubiczów, jednak nie brak w nim też wielu pobocznych postaci, których część wielu widzów wręcz uwielbia. Przez tyle lat czasu antenowego pokazano nam już ponad 3600 odcinków wypełnionych emocjami, żartami, zwrotami akcji czy właśnie różnorakimi pomyłkami. Trudno jednak nie podziwiać w pewien sposób fanów serialu, którzy z gorliwością oglądają każdy szczegół i wypatrują wszystkiego, co niekoniecznie zgadza się w serialu. Osobną sprawą są techniczne wpadki, których w łatwy sposób można było uniknąć. Ostatnia z nich dotyczyła właśnie technologii.

Zagadkowe światła wokół komety. Naukowcy odkryli niesamowitą tajemnicęZagadkowe światła wokół komety. Naukowcy odkryli niesamowitą tajemnicęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstał

2. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Pokazywanie morderców i inne pomyłki

Klan to serial emitowany już tak długo, że przez lata dostrzeżono w nim naprawdę dużo wpadek. Oczywiście większość z nich to typowe techniczne rzeczy, które wielu osobom obecnym przy montażu przy produkcji mogły po prostu umknąć. Chodzi tu m.in. o mycie rąk bez odkręcania kranu czy nalewanie herbaty, której po prostu nie ma. Czasami jednak z Klanem wiązał się nieco poważniejszy skandal, jak np. sławetna sytuacja z przeglądaniem CV przez serialowego Jerzego Chojnickiego. Przy jednymz nich, opatrzonych nazwiskiem Kamila Obwiązka, można zobaczyć zdjęcie, które dla niektórych może wydawać się zaskakująco znajome - przedstawia bowiem Timothy'ego McVeigha, sprawcy zamachu w Oklahoma City w 1995 roku w którym zginęło aż 168 osób. TVP szybko wyjaśniło, że używało zdjęć losowych osób zakupionych w "banku twarzy" i całe podobieństwo jest przypadkowe. Niektórzy jednak uważają, że zdjęcie w rzeczywistości pochodzi z licencji Creative Commons i rzeczywiście przedstawia McVeigha. Dobrze, że najnowsza wpadka jest w porównaniu z tą całkiem zabawna.

Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w CzarnobyluNajniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w CzarnobyluCzytaj dalej

Grafik płakał...

Oglądając ostatni odcinek Klanu mogliśmy trafić na sytuację, którą dobrze zna każdy użytkownik komputera, szczególnie należących do nieco "wolniejszego segmentu". Serialowy Janek siedzi przy komputerze i narzeka, że pojawił się błąd transferu danych, na który nie może w żaden sposób zaradzić. Oczywiście całość można by było skończyć na tym stwierdzeniu, jednak twórcy serialu postanowili udowodnić, że na komputerze faktycznie pojawia się wspomniany błąd i widzimy ekran komputera. Na nim widnieje co prawda błąd transferu, jednak w formie screenshota w pliku .jpg, a nie rzeczywistego widoku pulpitu. Najwyraźniej zapomniano odpalić zdjęcia w trybie pełnoekranowym. Dość powiedzieć jednak, że autor faktycznie się postarał - widać nawet w pełni podrobione ikony pulpitu i pasku "Start" (a przynajmniej coś, co go ma przypominać". No cóż, wpadki się zdarzają. Wideo obejrzeć możecie poniżej, klikając w zdjęcie.

Wpadka w Klanie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Elżbiecie dokuczała nawracająca dolegliwość, postanowiła przez 10 dni pić codziennie szklankę soku z buraka. Lata cierpienia zakończyły się w mgnieniu oka
  3. Czy to już koniec samochodów z silnikami spalinowymi? Do 2030 mają zniknąć
  4. Zagadkowe światła wokół komety. Naukowcy odkryli niesamowitą tajemnicę
  5. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  6. Przerażające sceny w polskim szpitalu. Pacjent zmarł po kilku godzinach spędzonych w poczekalni

Następny artykuł