Szkielet Tyranozaura
Źródło: pixabay

Czy uważasz, że powinno się klonować wymarłe gatunki zwierząt?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
29 Września 2020

Park Jurajski w prawdziwym życiu? Być może! Naukowcy nie ustają w poszukiwaniach skutecznego sposobu, aby przywrócić wymarłe gatunki zwierząt do życia. Czy jednak byłoby to słuszne?

Naukowcy chcieliby móc pobawić się "w Boga" - ale ciężko jest jednoznacznie wskazać, czy byłoby to wskazane.

Park Jurajski w prawdziwym życiu

Tak szczerze - kto z nas nie chciałby wybrać się pewnego pięknego dnia do rzeczywistego Parku Jurajskiego? Spędzić tam jakiś czas, popatrzeć na stworzenia, które rządziły naszą planetą miliony lat temu i doświadczyć tego, co jeszcze nie tak dawno mogłoby zostać uznane za szaleństwo? Brzmi super, szczególnie, że naukowcy w istocie pozyskali już DNA niektórych dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Tylko, że Park Jurajski skończył się w sumie źle...

Uwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunęUwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunęCzytaj dalej

Genetyka i problemy

Oczywiście rodzi to szereg pytań - o etykę, cel i słuszność takich zabiegów. Jeszcze wczoraj informowaliśmy o rosyjskich naukowcach, którzy znaleźli na Syberii jedne z najlepiej zachowanych szczątków mamuta, w tym m.in. fragment ścięgna. Dzięki temu możliwe stałoby się teoretycznie sklonowanie zwierzęcia (poród miałby odbyć się za pośrednictwem... słonicy). Oczywiście prób takich eksperymentów było wiele, jednak wszystkie spełzy na niczym. Przynajmniej na razie. Czy jednak taka "zabawa w Boga", klonowanie i przywracanie wymarłych gatunków zwierząt miałoby jakikolwiek sens? Byłoby etyczne? Zapraszamy do dyskusji na naszym oficjalnym profilu na Facebooku!

Zobacz także:

  1. Zaskakujące odkrycie. Mikroby sprzed 100 milionów lat nie były martwe, one po prostu spały
  2. Rosjanie sklonują mamuta. Wszystko dzięki znalezisku na Syberii
  3. Ogromny krater, który wciąż się powiększa. Ma już kilometr szerokości
  4. Niesamowite nagranie. Rój pszczół obsiadł pszczelarza    Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł