Projekt kolonizacji Księżyca z 1950 roku.
Źródło: flickr

Czy chcielibyście zamieszkać na Księżycu, jeżeli byłaby taka możliwość?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Października 2020

Podbój kosmosu staje się coraz bardziej realny. Czołowe agencje kosmiczne w pocie czoła przygotowują się do misji wycelowanych w Księżyc, Marsa i w inne zakątki kosmosu. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście wizja załogowego lotu na Srebrny Glob.

Misja Artemis, to projekt Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA), który wzbudza obecnie najwięcej emocji. Po 50 latach na powierzchnie Księżyca mogą wrócić ludzie i to od razu w celu budowy pierwszej w historii naszej cywilizacji bazy położonej na innym ciele niebieskim.

Najpierw Księżyc, potem Mars

NASA w pierwszej kolejności chce skolonizować Księżyc. Dzięki wybudowaniu bazy kosmicznej na jego powierzchni Amerykańska Agencja Kosmiczna będzie chciała stworzyć miejsce wypadowe do lotów dalej w Układ Słoneczny. W następnej kolejności na celowniku Amerykanów jest oczywiście Mars. Ten cel przyświeca również prywatnej firmie SpaceX, która należy do wizjonera i miliardera, Elona Muska. Kolonizacja Czerwonej Planety jest jego ogromnym marzeniem, które będzie chciał za wszelką cenę osiągnąć jeszcze za swojego życia.

Niesamowite nagranie Prypeci przed katastrofą w Czarnobylu. Miasto tętniło życiemNiesamowite nagranie Prypeci przed katastrofą w Czarnobylu. Miasto tętniło życiemCzytaj dalej

Kolonizacja Księżyca - ryzyko

Ostatnie badania przeprowadzone przez chińską sondę kosmiczną, która znajduje się na Księżycu, dostarczyły naukowcom danych, które z pewnością nie są w smak wszystkim, którzy chcą być świadkami kolonizacji Księżyca. Według informacji przekazanych przez Chińczyków, na powierzchni Księżyca promieniowanie kosmiczne jest tysiąckrotnie silniejsze niż to, które odczuwają astronauci znajdujący się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Stanowi to poważny problem dla przyszłych kolonizatorów oraz inżynierów, którzy projektują sprzęt i pojazdy księżycowe. Muszą oni bowiem uwzględnić w swoich projektach o wiele więcej zabezpieczeń przed promieniowaniem niż wcześniej zakładano. Promieniowanie kosmiczne może prowadzić między innymi do rozwoju chorób nowotworowych.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel

2. Ważny komunikat rzecznika rządu. Ogromne zmiany w funkcjonowaniu sklepów wchodzą w życie już dziś

Poczta Polska trafi na parafię. Plany na ogromną skalę już niedługo zostaną zrealizowanePoczta Polska trafi na parafię. Plany na ogromną skalę już niedługo zostaną zrealizowaneCzytaj dalej

Czy chciałbyś zamieszkać na Księżycu?

Eksploracja kosmosu jest marzeniem wielu miłośników książek, filmów i gier z gatunku science fiction. Wszechświat jest ogromny, a tajemnice, które przed nami skrywa kosmos są z pewnością niesamowite. Kolonizacja Księżyca, a następnie Marsa jest pierwszym krokiem w kierunku bardziej zaawansowanej eksploracji kosmosu, która nie będzie jedynie ograniczała się już tylko do wysyłania bezzałogowych sond na odległe planety oraz patrzenia w przestrzeń kosmiczną za pomocą ogromnych teleskopów. Czy chcielibyście zamieszkać na Księżycu jeżeli istniałaby taka możliwość?

Obrazy Techgame"Jeden z dziesięciu": pytania, na których pomylić się może geniusz. Zaskakujące odpowiedzi uczestnikówCzytaj dalej

Następny artykuł