miasto w kosmosie
Źródło: youtube.com

Powstanie miasto w kosmosie. Niezwykłe plany najbogatszego człowieka świata

Kuba WielochKuba Wieloch
23 Sierpnia 2020

Najbogatszy człowiek świata ma plany wyjęte prost z filmów science fiction

Żyjemy w przełomowych czasach


Chcemy czy nie ludzie w końcu zaczną kolonizować przestrzeń kosmiczną. Nasz gatunek wieczną ekspensję ma zakodowaną w kodzie DNA, dzięki temu ludzkość zagwarantuje sobie przetrwanie i daleko idący rozwój technologiczny. Okazuje się, że pierwsze miasto w kosmosie może powstać jeszcze w tym stuleciu.

Niezwykłe plany Jeffa Bezosa


Podczas konferencji Blue Origin firmy Amazon doszło do niezwykle ciekawego wystąpienia najbogatszego człowieka na świecie. Mowa o Jeffie Bezosie, który jest równocześnie właścicielem tego gigantycznego amerykańskiego molocha. Miliarder znany jest z tego, że nie rzuca słów na wiatr i gdy coś sobie postanowi, to na pewno to zrealizuje. Tym razem za cel obrał sobie wysłanie ludzi na księżyc i stworzenie pierwszego orbitalnego miasta. Warto tutaj zaznaczyć, że Bezosem kierują całkiem sensowne pobudki. Jego celem jest zapewnienie ludzkości bezpieczeństwa i możliwości przetrwania na wypadek poważnej kosmicznej katastrofy. Aby to było możliwe, konieczna jest kolonizacja kosmosu.

Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 latNaukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 latCzytaj dalej

Pierwsze miasto orbitalne


Według szefa Amazonu nastał już czas by ludzkość wspięła się ku gwiazdom i zaczęła poszukiwania nowych lądów, które zapewnią nam byt. Plany ekscentryka są niezwykle ekscytujące, ponieważ budowa miasta na oribcie ziemskiej ma zacząć się już na początku przyszłej dekady. Miasto ma mieć zapewnioną sztuczną grawitację, dzięki czemu ludzie przebywający tam unikną skutków ubocznych przebywania w stanie nieważkości. To jednak nie wszystko, orbitalny statek ma pomieścić początkowo tysiące ludzi, aby po latach rozwoju zapewnić mieszkanie dla milionów.
Tutaj jednak nie kończą się plany Bezosa. Miliarder ma zamiar pomóc USA i NASA w ponownym wysłaniu człowieka na księżyc do 2024 roku. W planach są niezwykłe eksperymenty i dokładne rozpoznanie Srebrnego Globu w celu rozwoju kosmicznego górnictwa i wybrania miejsc na ludzkie kolonie.

Jak wygląda podróż z prędkością światła? NASA wyjaśnia świetnym filmemJak wygląda podróż z prędkością światła? NASA wyjaśnia świetnym filmemCzytaj dalej

Prace nad projektem zaczęły się 4 lata temu i były ściśle tajne


Wizjoner ma również niesamowite plany względem Ziemi. Bezos podzielił się zresztą nimi na konferencji, gdzie stwierdził, że Ziemia powinna być rezerwatem dzikiej przyrody. Według miliardera przemysł ciężki i wszelkie eksploatacyjne kopalnie powinny zostać przeniesione na orbitę Ziemi, Księżyc i asteroidy.
Na koniec konferencji zostały wyłożone same asy z rękawa. Okazuje się, że firma od 4 lat pracowała na rewolucyjnym lądownikiem towarowym o nazwie Blue Moon. Będzie on mógł dostarczać aż 6.5 ton ładunku. Maszyna ma mieć charakter kurierski i kursować między asteroidami, księżycem i orbitalnymi miastami.

Bill Gates w natarciu. Inwestuje w satelity konkurujące ze StarlinkiemBill Gates w natarciu. Inwestuje w satelity konkurujące ze StarlinkiemCzytaj dalej


Najbliższe lata będą przełomowe dla całej ludzkości. W ciągu kilkudziesięciu lat przypieczętujemy los ludzkości i staniemy się jedyną międzyplanetarną rasą, jaką znamy. A to dopiero początek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  2. Według naukowców banany promieniują i są bardziej niebezpieczne, niż Ci się wydaje
  3. Potężny wybuch w kosmosie trwa już ponad 400 lat. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia
  4. Ogromna wpadka banku. Setki klientów mogło się zalogować na konto innej osoby

Następny artykuł