Słoiki
Źródło: flickr

Wystarczą dwa słoiki w ogrodzie, aby pozbyć się komarów na całe lato

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Sierpnia 2020

Oto prosty i w pełni naturalny sposób na własnoręczne stworzenie mieszanki zdolnej powstrzymać komary i inne denerwujące owady. Postawienie słoików z substancją zagwarantuje brak komarów przez cało lat. Sposób jest banalny w wykonaniu.

Komary to istna zmora w trakcie lata i wiosny. Istnieją jednak banalne sposoby na własnoręcznie pozbycie się problemu.

Komary to istne utrapienie

Nie oszukujmy się - praktycznie każdy z nas uwielbia w trakcie lata czy wiosny odpocząć od codziennych spraw i urządzić sobie grill w ogrodzie czy popołudniową drzemkę. Choć z pewnością taki sposób na spędzanie wolnego czasu ma wielu zwolenników to jednak komary mogą znacznie popsuć nasze plany. To latające utrapienie potrafi nieźle wkurzyć, dlatego też decydujemy się często na sklepowe środki chemiczne przeciw owadom. Problem w tym, że zawierają one substancje, które niekoniecznie są zdrowe także dla nas - mogą nas uczulić, podrażnić skórę, a w większych ilościach spowodować poważne problemu z układem nerwowym. Pomocne w tej kwestii będą domowe sposoby na pozbycie się komarów.

Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyWysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyCzytaj dalej

Słoiki w ogrodzie i problem z głowy

Wystarczy nam parę łatwo dostępnych materiałów, które po zmieszaniu w słoiku spowodują natychmiastowy efekt. Kluczem do działania własnoręcznie zmieszanej substancji są cytrusy i olejki. Cytrusy, ich zapach i wszelkie produkty pochodzące z ich skórki wielokrotnie okazywały się mieć niezwykle silne właściwości odstraszające insekty. Olejek z eukaliptusa cytrynowego również świetnie sprawdza się w odstraszaniu komarów, co wielokrotnie udowodniły różne badania. Podobne właściowści ma także olejek z trawy cytrynowej mający niezwykle silny zapach.

Polacy nie mieli pojęcia. Tuż przed dymisją Szumowski zarządził kolosalną zmianę, kompletnie nowy system dla milionówPolacy nie mieli pojęcia. Tuż przed dymisją Szumowski zarządził kolosalną zmianę, kompletnie nowy system dla milionówCzytaj dalej

Domowy sposób na komary

Jak skonstruować domową substancję zdolną zniechęcić komary i inne insekty do przeszkadzania nam podczas odpoczynku? Oto to, czego będziemy potrzebować:

  • 2 słoiki
  • 10 kropel olejku z eukaliptusa cytrynowego albo 10 kropel olejku z trawy cytrynowej
  • 1 pokrojona cytryna
  • 1 pokrojona limonka
  • 4 gałązki rozmarynu
  • Podgrzewacze

Wystarczy wrzucić do słoików równe ilości cytryn i limonek, dodać po dwie gałązki rozmarynu na słoik, dolać do 3/4 całkowitej ich wysokości wody i wszystko zwieńczyć 10 kroplami wybranego przez nas olejku (ale nigdy dwóch naraz). Potem wystarczy tylko podgrzać naszą substancję za pomocą podgrzewaczy. Szczególnie polecamy ten sposób na odstraszanie komarów w ogrodzie, co może zagwanrantować nam brak problemu z insektami przez całe lato!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd chce walczyć z suszą podatkiem od deszczu. Polacy stracą tysiące złotych
  2. Wielkie wymieranie na naszej planecie mogło być spowodowane kosmicznymi wybuchami gwiazd
  3. Wenus celem kolejnej misji. Tym razem polecą Amerykanie
  4. Susza w Polsce najgorsza od lat. Naukowcy alarmują

Następny artykuł