Komar
Źródło: pxhere.com

Znasz domowe sposoby na komary? Podziel się nimi w komentarzach

Kuba WielochKuba Wieloch
22 Sierpnia 2020

Komary w tym roku zaatakowały z opóźnionym zapłonem. Niestety w końcu przyszły i z roku na rok jest ich coraz więcej

Śmiercionośne owady


Komary to jedne z najbardziej irytujących owadów na naszej planecie. Ich ugryzienia są niezwykle swędzące, a trzepotanie skrzydeł obok naszego ucha nie daje nam w nocy spać. Niestety zwierzęta te są przy okazji niezwykle mordercze, przez to, że nieświadomie często przenoszą choroby takie jak malaria.

Wrzucił telefon do najgłębszej dziury świata. Zdumiewające nagranieWrzucił telefon do najgłębszej dziury świata. Zdumiewające nagranieCzytaj dalej

Nowoczesne preparaty


W sklepach można kupić mnóstwo środków owadobójczych skutecznych lub mniej. Mieszkając przy terenach zalewowych lub leśnych, niewyobrażalne jest wyjście na dwór bez spsikania się preparatem. Coraz bardziej popularne są również wszelkie opaski, obroże i naszyjniki, które rzekomo swoim zapachem odganiają komary.

Śmiertelna chmura pochłonęła 1746 ludzkich żyć. Przyczyna katastrofy nadal owiana tajemnicąŚmiertelna chmura pochłonęła 1746 ludzkich żyć. Przyczyna katastrofy nadal owiana tajemnicąCzytaj dalej

Domowe sposoby


Zanim na półkach sklepowych pojawiły się tego typu preparaty, z komarami walczono na domowe sposoby. Na wsiach często używano aromatycznych olejków, które zniechęcały krwiożercze owady od siadania na ludzkiej skórze. Oprócz tego przydatne były lepy na muchy i wszelkiego rodzaju pułapki.
A jakie domowe sposoby na komary znacie Wy? Podzielcie się w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potężny wybuch w kosmosie trwa już ponad 400 lat. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia
  2. Najwyższy komin w Europie ma historie ciekawszą niż niejeden kraj
  3. Wyciekły ceny nowych kart graficznych GeForce RTX z serii 3000
  4. Śmiertelna chmura pochłonęła 1746 ludzkich żyć. Przyczyna katastrofy nadal owiana tajemnicą

Następny artykuł