Komornik
Źródło: materiały prasowe

Nie tylko Wiedźmin. Powstaje kolejna gra na podstawie polskiego cyklu fantasy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
3 Lipca 2020

Polacy nie gęsi, swoje fantasy mają. Powstaje kolejna gra osadzona w świecie wykreowanym przez polskiego pisarza fantasy. Gra ma być wysokobudżetowym RPG i tworzona jest przez krakowskie studio Sylen Studio.

Kolejna wysokobudżetowa produkcja RPG z Polski! Czy dorówna Wiedźminowi?

Komornik to nie symulator!

Przyznam szczerze, że samemu czytając o tym, że polskie studio podpisało umowę z pisarzem fantasy, autorem cyklu Komornik, pomyślałem, że pewnie chodzi o jakiś symulator. Jakże wielka była moja ignorancja... Dowiedziałem się wtedy, że cykl książek (trzy zasadnicze tomy i opowiadanie) okazał się być osadzony w gatunku fantasy. Polskiego fantasy nigdy nie dość - autor Komornika, czyli Michał Gołkowski podpisał umowę z krakowskim studiem Sylen Studio w celu stworzenia pełnoprawnego, wysokobudżetowego RPG osadzonego w świecie z książek.

Anioły, demony i apokalipsa wieczna

Cykl Komornik zasłynął przede wszytkim dużą dozą czarnego humoru. Fabuła opowiada o apokalipsie ludzkości. Wszyscy mieli zginąć, świat spłonąć, jednak coś tu nie "pykło" i ze świata zostało takie "nie wiadomo co" na pograniczu końca. W tym celu zarząd niebiański zdecydował się na wysłanie na Ziemię Aniołów Apokryficznych w celu ogarnięcia sytuacji i dokończenia katallizmu. Sami zainteresowani jednak okazali się być niechętni do tego i zwalili całą robotę na ludzkość. Wtedy zjawili się Komornicy. Pierwsza część swoją premierę miała w 2016 roku, a sam autor twierdzi, że wielokrotnie słyszał, iż nadalnie nadawałaby się na grę wideo.

Czego możemy się spodziewać?

Okazuje się, że współpraca zapowiada się naprawdę owocnie, a sam autor pierwowzoru będzie uczestniczył w procesie tworzenia gry. "Podpisanie umowy z Michałem Gołkowskim to bardzo ważny moment w rozwoju Sylen Studio. Cieszymy się, że tak znana i rozpoznawalna osoba ze świata literatury fantasy widzi potencjał w realizacji wspólnego projektu. Przed nami spore wyzwanie – odzwierciedlenie abstrakcyjnego uniwersum książki Komornik będzie wymagało sporej kreatywności od naszego zespołu. Nieocenionym wsparciem będzie zaangażowanie autora w proces produkcji gry" - mówi szef studia Dariusz Mytych.


Zobacz także:

  1. Jaka jest najpopularniejsza gra na Steam? Sea of Thieves wciąż święci triumfy
  2. Sony przygotowało coś dla fanów gier niezależnych. PlayStation Indies zapowiedziane
  3. Fani Fallout będą zadwoleni. Powstanie serial na podstawie gry
  4. Conan Exiles wycofane z Epic Games Store. Znamy nową darmową gręNastępny artykuł