komunia
Źródło: Pixabay

Czy uważasz, że elektryczne hulajnogi to idealny prezent na pierwszą komunię?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
29 Września 2020

Na pierwszą komunię kupujemy mnóstwo różnego rodzaju prezentów - zegarki, komputery, konsole, a od niedawna również i hulajnogi elektryczne. Czy jeden z najpopularniejszych obecnie środków transportu może być idealnym prezentem dla dziecka?

W Polsce pierwsza komunia święta to święto niezwykle istotne dla wielu rodzin. W końcu przygotowania swoje trwają, a i prezent należy wybrać. Dla wielu pierwsza komunia to także symbol przepychu i bogactwa.

Prezenty na pierwszą komunię

Nie od dziś wiadomo, że pierwsza komunia święta to bardzo ważne święto zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Ta katolicka uroczystość jest w Polsce obchodzona z wielkim przytupem, a dzieci biorące w niej udział są dosłowine zasypywane prezentami. Dzieci muszą przygotowywać się do uroczystości nie tylko we właściwym sobie kościele, ale również w szkole. Przed samym wydarzeniem każde dziecko musi się też wyspowiadać i zapewne wiele osób pamięta do dziś stres, jaki towarzyszył recytowaniu wyuoczonej na pamięć formułki. Całe wydarzenie zaczyna się od porannej mszy, w której uczestniczą nie tylko dzieci, ale i dorośli. Potem spotkanie to przechodzi przez kolejne etapy, aż do zakończenia w formie popołudniowych nabożeństw. No i oczywiście - prezenty.

Czy to nie za dużo?

Dużo osób może właśnie zadawać sobie powyższe pytanie, gdy pomyśli, ile prezentów dziecko jest w stanie dostać z okazji właśnie pierwszej komunii świętej. Dla niektóych to święto powinno być skromne i bez zbędnego przepychu. Tak naprawdę czasami można odnieść wrażenie, że wujkowie i reszta rodziny dosłownie prześcigają się w dawaniu dzieciom jak najdroższych prezentów. W końcu widok wujka na nowiutkim quadzie lub rowerze czy elektrycznej hulajnodze nie jest wcale tak rzadki pod kościołem. Inna sprawa, że w Polsce komunia święta jest właśnie tak kojarzona - jako coś bardzo ważnego.

Czy elektryczna hulajnoga to dobry prezent?

Kiedyś, w zamieszchłych czasach, klasycznym prezentem dla dziecka był tak naprawdę pierwszy zegarek, z którym wiele osób przez kolejne lata wcale się nie rozstawało. Zegarki zaczęły z czasem być zastępywane telefonami, smartfonami, a w erze największej popularności tabletów także i takimi urządzeniami. Z czasem do tak obfitej gamy prezentów doszły również różnego rodzaju wehikuły i pojazdy. Choć wspomniane wyżej quady nie są może aż tak popularne, za to coraz większe triumfy święci hit ostatnich lat, czyl hulajnogi elektryczne. Te jednak niekoniecznie zagwarantują bezpieczeństwo na drodze, a nieuważne dziecko może zrobić sobie wielką krzywdę w skrajnych przypadkach. Czy więc taki prezent jest odpowiedni? A może lepsze jest coś z mniejszą "pompą"? Dajcie znać, co uważacie!

Następny artykuł