Grafika koncepcyjna sowieckiego systemu kosmicznej obrony.
Źródło: Wikipedia Commons

Czy według Ciebie dojdzie do kosmicznego konfliktu między Rosją, a USA?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
24 Lipca 2020

Światowe mocarstwa coraz prężniej działają w kierunku eksploracji kosmosu. Rozwój badań w tym temacie niesie ze sobą niestety również negatywne skutki.

Świat obiegła dzisiaj informacja o tym, że Rosja rozpoczęła testy swojej kosmicznej broni. Zaniepokojenie takim stanem rzeczy wyraziły przede wszystkim Stany Zjednoczone.

Gwiezdne Wojny to już nie tylko fikcja. Rosja prawdopodobnie testuje kosmiczną brońGwiezdne Wojny to już nie tylko fikcja. Rosja prawdopodobnie testuje kosmiczną brońCzytaj dalej

Czy czeka nas kosmiczny konflikt?

Eksploracja kosmosu znana z popkultury kojarzy nam się przede wszystkim ze wspólnymi staraniami wszystkich państw z naszej planety. Na razie realia są jednak inne i każde liczące się w kosmicznej branży państwo chce na własną rękę odkrywać kosmos. Z jednej strony ma to swoje plusy, bo tego typu wyścig napędza rozwój technologiczny. Z drugiej strony sytuacja taka doprowadza do powstania konfliktów. Przed chwilą informowaliśmy o tym, że Rosja rozpoczęła testy swojej kosmicznej broni niszczącej satelity. Jaka będzie odpowiedź Space Force należącego do Stanów Zjednoczonych, na razie nie wiadomo, jednak wizja konfliktu zbrojnego w kosmosie zaczyna przybierać realne barwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przerażające słowa Elona Muska. Ostrzegł cały świat przed niebezpieczeństwem
  2. Chiński długi marsz na Marsa rozpoczęty. Start rakiety zakończony sukcesem
  3. Gwiezdne Wojny to już nie tylko fikcja. Rosja prawdopodobnie testuje kosmiczną broń
  4. Minisatelity Starlink kompletnie niszczą zdjęcia kosmosu

Następny artykuł