Pjongjang pomnik
Źródło: Wikimedia Commons

Tajemnicza muzyka budzi mieszkańców Korei Północnej. Nikt nie zna pochodzenia melodii

Artur ŁokietekArtur Łokietek
14 Września 2020

Przerażająca i tajemnicza melodia spędza sen z powiek mieszkańców stolicy Korei Północnej. Po dwa razy dziennie, od poniedziałku do piątku, w całym mieście wybrzmiewa jeżąca włosy na głowie melodia. Nie sposób stwierdzić, czym ona w zasadzie jest.

Korea Północna to nieodgadniony kraj. Jedną z większych jego zagadek jest pochodzenie tajemniczej melodii, która codziennie budzi 2,5 miliona mieszkańców Pjongjangu do pracy.

Korea Północna to kolebka tajemnic

Korea Północna i to, co dzieje się tam przez cały czas, jest olbrzymią zagadką zarówno dla innych krajów, jak i międzynarodowych organizacji. Choć do Korei Północnej można się przejechać i pozwiedziać, każdy turysta dostaje przypisanego z góry przewodnika, który pilnować ma ściśle ustalonej trasy wycieczki. Fotografować można wyłącznie specjalnie przeznaczone do tego obiekty, a wszelkie odstępstwa od normy mogą zostać uznane za przejaw wrogiego zachowania. Choć często Koreańczykom z północy przypisuje się same negatywne cechy, nie są to ludzie będący wrogo nastawionymi, a już z pewnością nie ich winą jest panujący w kraju sposób sprawowania władzy. Dość powiedzieć, że stolica kraju funkcjonuje jak z góry zaprogramowany zegar. I jest pełna tajemnic.

Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznieTak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

Przerażająca melodia

Przerażająca melodia, którą da się słyszeć w Korei Północnej to jedna, wielka tajemnica. Jeżeli kojarzycie melodie z Silent Hilla lub innych gier budujących napięcie za pomocą klimatu, szybko możecie dystopijną melodię z czymś skojarzyć. Utwór ten puszczamy jest dwa razy dziennie zazwyczaj w 6:00 rano i 23:00 wieczorem, choć różne źródła inaczej podają godziny, niektóre twierdzą, że melodia puszczana jest o różnych porach, od poniedziałku do soboty. Żadne zachodnie źródła nie znają pochodzenia ani nie zawierają żadnych innych informacij dotyczących samej melodii, a Koreańczycy milczą. Zgodnie z niektórymi teoriami, pieśń ta to pean żałobny na cześć zmarłego lata temu Kim Ir Sena, który do dziś uznawany jest za urzędującego prezydenta. Melodia ma nazywać się "Where Are You, Dear General".

Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadachAmerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadachCzytaj dalej

Piosenka do joggingu czy ucieczki przed zombie?

Inne teorie dotyczące piosenki przedstawia użytkownik reddita znanu pod pseudonimem u/BecomingaMillionaire, który rzekomo w trakcie wycieczki po Pjongjangu spytał się o melodię swojego przewodnika. Ten wyjaśnił internaucie, że melodia powstała na cześć Kim Dzonga II, który wyjechał na jakiś czas z Pjongjangu, a ludzie śpiewali, aby życzyć mu bezpiecznego powrotu. Gdy Kim Dzong II odszedł na wieku, melodia na jego cześć wybrzmiewa codziennie. Zgodnie z teorią przedstawioną przez Helen-Louise Hunter. autorkę ksiązki "Kim Il-Sung's North Korea", melodia nie ma nic wspólnego z rządową propagandą (co często mu się przypisuje). Uważa ona, że melodia miała służyć jako tło dla porannej gimnastyki. Przyznajcie jednak sami, że pieśń nie za dobrze zachęca do ćwiczeń. Zupełnie inną teorię na temat melodii miał też swego czasu Mark Fahey, inzynier interesujący się Koreą Północną. Po zapytaniu swojego przewodnika, miał on rzekomo zaskoczony odpowiedzieć: "Jaka muzyka? O co chodzi?".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego wyjaśniona? Tak twierdzi jeden z naukowców
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Amerykanie testują nowy potężny sprzęt. Cały świat drży w posadach
  4. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  5. Strażnicy aż osłupieli. Gdy weszli do lasu, opadły im ręce, zdjęcia mówią wszystko
  6. O istnieniu tych tajemnic na Windows XP nie mieliście pojęcia. Najciekawsze easter egg'i legendarnego systemu

Następny artykuł