Plaża w Rewalu. Tłum ludzi na plaży, parawany, morze, kamienie, piasek.
Źródło: Wikipedia Commons

Wakacje przyszły, a zarażeń nie ubywa. Pandemia nie zwalnia tempa

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Czerwca 2020

Dzisiaj przybyło 285 nowych przypadków zarażeń wirusem SARS-CoV-2, zmarło kolejnych 17 osób. Koronawirus miał w wakacje zanikać, w Polsce jednak cały czas liczba nowych zachorowań utrzymuje się na wysokim poziomie.

W sumie w Polsce na COVID-19 zachorowało 33 395 osób, a walkę z koronawirusem przegrało 1429 zarażonych. Wyzdrowiało jak na razie 19 218 ludzi.

Liczba zachorowań utrzymuje się na wysokim poziomie

Najwięcej nowych zachorowań w dalszym ciągu występu w województiwe śląskim (95). Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj kolejne informacje na temat dobowej liczby zarażeń wirusem SARS-CoV-2. “Nowe przypadki pochodzą także z województw:śląskiego (95), mazowieckiego (45), wielkopolskiego (35), łódzkiego (20), dolnośląskiego (18), małopolskiego (17), podlaskiego (15), podkarpackiego (14), warmińsko-mazurskiego (9), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3), pomorskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1)” - MZ podało za pomocą Twittera.

Koronawirus a wakacje

Eksperci przewidywali, że w okresie wakacyjnym pandemia wirusa wywołującego chorobę COVID-19 będzie powoli wygasać. Jak na razie w Polsce liczba nowych zachorowań utrzymuje się na podobnym, wysokim poziomie. Ma to związek ze zdjęciem wielu obostrzeń oraz rozpoczęciem sezonu turystycznego. W Internecie pojawia się coraz więcej informacji o tłumach w ośrodkach wypoczynkowych. Ludzie nie zachowują bezpiecznej odległości, wiele osób nie nosi również maseczek w sklepach czy komunikacji miejskiej. Na początku tygodnia około 50 osób z ośrodka wypoczynkowego zostało poddanych kwarantannie. Koronawirusa wykryto również u czwórki turystów ze Śląska, którzy wypoczywali w Rewalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Połowa wsi jest na kwarantannie. Wyniki testów są fenomenem
  2. Fala kulminacyjna zbliża się do Wisły. Wysoki poziom wody w dalszym ciągu stwarza niebezpieczeństwo
  3. Głosowanie podczas epidemii. Wszystko o czym musicie wiedzieć idąc na wybory
  4. Alert przed trąbami powietrznymi. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

Następny artykuł