dziecko w masce
Źródło: wikipedia

Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
8 Kwietnia 2020

Naukowcy z USA bazując na dostępnych danych, stwierdzili kiedy w Polsce dojdzie do szczytu zachorowań na COVID-19. Jednocześnie dowiedzieliśmy się o prognozach końca epidemii. Warto jednak pamiętać, że wiele zależy wyłącznie od nas.

Naukowcy z USA przenalizowali dane i podzielili się modelem zachorowań na COVID-19. Są informacje dotyczące Polski.

Kiedy szczyt zachorowań w Polsce?

Naukowcy z całego świata analizują wszelkie dane i zmienne próbując ustalić model rozprzestrzeniania się pandemii. Pomocny może w tym być nowy program WHO, który wskaże ile osób na świecie mogło rzeczywiście zachorować na chorobę wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2. Wiadomo, że u znacznej części ludzi, choroba nie wywołuje niepokojących objawów, więc takie przypadki nie są notowane przez służby zdrowia. Założony przez Billa Gatesa Institute for Health Metrics and Evaluation w USA podzielił się swoimi najnowszymi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju pandemii koronawirusa. Wiemy z nich, kiedy w Polsce należy spodziewać się szczytu zachorowań i kiedy sytuacja może w końcu się poprawić.

Covid-19

Naukowcy mówią o końcu pandemii

Według Institute for Health Metrics and Evaluation szczyt zachorowań w Polsce przypadnie na 24 kwietnia. W tym czasie dziennie mogą przybywać nawet 104 ofiary śmiertelne. Jednak wkrótce potem ilość zachorowań i przypadków śmiertlenych wejdzie w tendencję malejącą, co na przełomie maja i czerwca ma, według naukowców, poskutkować tym, że ilość zgonów dojdzie do zera. Naukowcy szacują, że łącznie w całej Polsce mogą umrzeć nawet 1953 osoby. Oczywiście to wszystko nalezy traktować z marginesami błędu, gdyż nie da się przeprowadzić dokładnych wyliczeń rozwoju pandemii. Oznacza to jedynie, że kluczowe będą najbliższe tygodnie, dlatego jeśli spędzimy święta w domach, dalej będziemy stosować się do kwarantanny i izolacji to przyczynimy się do wyraźnego spadku zarażeń.

Zobacz także:

  1. WHO wprowadza nowy rodzaj testów by poznać prawdziwą ilość ludzi zakażonych
  2. Koronawirus u najmłodszych. Naukowcy przeprowadzili badania i powiedzieli, które dzieci są szczególnie narażone
  3. Rekordowa liczba zgonów w Nowym Jorku. W ciągu doby zmarło tam więcej osób niż w całych Włoszech
  4. Koreańscy lekarze uratowali dwie osoby w stanie krytycznym po podaniu osocza osób ozdrowiałychNastępny artykuł