Rzeszów, zespół urbanistyczny średniowiecznego miasta i nowego miasta, 1354, XVIII, XX 007
Źródło: Wikipedia Commons

Polski ksiądz chory na koronawirusa udzielał komunii. Ponad 60 osób na kwarantannie

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
9 Czerwca 2020

Jak donosi regionalny portal z Rzeszowa, sukcesywnie zwiększa się liczba osób, które tamtejszy sanepid wysłał na kwarantannę. Wszystko ma to związek z faktem, że potwierdzono koronawirusa u proboszcza parafii bł. Karoliny Kózkówny w Rzeszowie.

Jak donoszą lokalne media, proboszcz proboszcz miejscowej parafii został zakażony koronawirusem. Po szybkiej interwencji organów sanitarnych kościół został zamknięty do odwołania.

Sanepid zamknął kościół

Sanepid poinformował o zakażeniu w poniedziałek. Natomiast kościół został zamknięty już w sobotę. Jak donoszą odpowiednie organy, do odwołania. 33 osoby z “bliskiego kontaktu” zostały skierowane na 2-tygodniową kwarantannę. Sanepid nie poprzestał swoich działań. Również w poniedziałek zostały pobrane próbki do badań od kolejnych osób z “bliskiego kontaktu”. Tym samym rozpoczęło się dochodzenie epidemiologiczne. Ma ono wykazać ile osób, mających kontakt z proboszczem mogło się nieświadomie zarazić koronawirusem. Liczba osób znajdujących się na kwarantannie ciągle rośnie.

Biskup objęty nadzorem epidemiologicznym

– Kwarantanną objęto już 64 osoby, w tym 44 z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego – poinformowała portal https://rzeszow-news.pl we wtorek Dorota Gibała, rzecznik podkarpackiego sanepidu. To stan na 9 czerwca na godz. 16:30. Sanepid ciągle poszukuje kolejnych osób z “bliskiego kontaktu” proboszcza. Jedną z osób objętych kwarantanną jest bliski współpracownika biskupa seniora diecezji rzeszowskiej, Kazimierza Górnego. Biskup również objęty jest nadzorem epidemiologicznym. Sama parafia apeluje do osób, które brału udział w nabożeństwach od 24 maja. Wierni proszeni są o baczne obserwowanie swojego stanu zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak
  2. Szczepionka przeciw COVID-19 wpisana do obowiązkowego kalendarza szczepień? Szumowski tego nie wyklucza
  3. GIS wydał oficjalny komunikat. Tysiące Polaków przecierają oczy ze zdumienia
  4. Przejmujący apel WHO. Sytuacja na świecie pogarsza się

Następny artykuł