Grafika "Z ostatniej chwili"
Źródło: Techgame

Kolosalna zmiana. Ministerstwo Zdrowia będzie raportować w nowy sposób

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
10 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia wydało właśnie najnowszy komunikat w sprawie raportowania statystyk związanych z pandemią koronawirusa. Resort zdecydował się wprowadzić znaczące zmiany w dotychczasowym systemie.

Dotychczas Ministerstwo Zdrowia informowało o nowych przypadkach zarażeń za pomocą oficjalnego profilu na Twitterze w dosyć nieregularnych godzinach, teraz ma się to zmienić.

Najnowsze informacje resortu zdrowia

Ministerstwo Zdrowia codziennie przypomina za pomocą swojego konta na portalu społeczenościowym Twitter o zasadach związanych z obostrzeniami panującymi podczas pandemii koronawirusa w Polsce. Oprócz tego codziennie pojawiają się tam informacje na temat najnowszych statystyk z epidemii. W środę 10 czerwca przed godziną 14:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało za pomocą swojego oficjalnego profilu na portalu Twitter o zmianie w systemie informowania o najnowszych statystykach związanych z pandemią wirusa SARS-CoV-2 na terenie Polski. Dotychczas informacje podawane przez MZ pojawiały się w całości w okolicach godziny 10:00, ewentualne poprawki były publikowane po 17:00. Teraz resort chce uporządkować system.

Oficjalne stanowisko

Zmiany wejdą w życie od jutra, tj. 11 czerwca. Zgodnie z podanymi informacjami resort zdrowia rozdzieli informacje o liczbie osób hospitalizowanych oraz przeprowadzanych testów, a także o najnowszych zarażeniach i zgonach spowodowanych chorbą COVID-19. "Informacje o hospitalizacjach i liczbie testów będziemy przekazywali każdego dnia o godz. 10:00. Dane o zakażeniach i zgonach będziemy raportować raz dziennie o godz. 10:30." - tłumaczyło na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. W innych "tweetach" MZ przypominało również o dalej obowiązującym nakazie zasłaniania nosa i ust w zamkniętych miejscach publicznych, a więc w sklepach, kościołach, komunikacji miejskiej. Przypominają również o zachowaniu bezpiecznego dystansu miedzy innymi ludźmi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna sieć wprowadza ważne zmiany w działaniu bankomatów. Klienci są wściekli
  2. 300 zł więcej za telewizor i telefon. Nowy podatek uderzy po kieszeniach Polaków
  3. Mieszkańcy 5 województw muszą mieć się na baczności. Nawałnice oraz gradobicia w środę
  4. Szerszenie zabójcy panoszą się na świecie. W Chinach radzą sobie z nimi miotaczami ognia

Następny artykuł