Nowe statystyki epidemii w Polsce
Źródło: materiały własne

Kolejne osoby zmarły. Ministerstwo Zdrowia publikuje smutne statystyki

Artur ŁokietekArtur Łokietek
11 Czerwca 2020

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejne statystki epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju. Na pierwszym miejscu pod względem liczby nowych zarażeń nadal jest województwo śląskie. Zmarły kolejne osoby.

MZ przedstawia nowe statystyki epidemii w Polsce. Od dziś zmieniony jest też system przekazywania informacji.

Nowe statystyki w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podzieliło się kolejnymi statystykami dotyczącymi koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju. Okazuje się, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu pod względem liczby zarażonych jest województwo śląskie, gdzie wykryto w ciągu ostatniej doby 157 nowych przypadków COVID-19. Na drugim miejscu jest województwo łodzkie z 73 przypadkami. Łącznie w całym kraju w ciągu doby przybyło 359 nowych zarażonych. "Mamy 359 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (157), łódzkiego (73), mazowieckiego (54), wielkopolskiego (27), dolnośląskiego (10), małopolskiego (9), podlaskiego (9), świętokrzyskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3)" - przekazał resort zdrowia na Twitterze.

Kolejne osoby zmarły

"Z przykrością informujemy o śmierci dziewięciu osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Poznań, 60-M Radomsko, 84-K Łódź, 83-M, 81-M, 81-M, 32-K, 84-M, 82-K Zgierz" - informuje MZ. Zdaniem Ministerstwa większość zmarłych miała choroby współistniejące. Opublikowano również dane dotyczące wykorzystania szpitali i sprzętu medycznego w naszym kraju. "Z powodu COVID-19 w szpitalach zajętych jest 1 tys. 700 łóżek; z respiratorów korzysta 75 osób" - napisano. Wiemy również, że do tej pory w całym kraju wyzdrowiało 13 696 pacjentów. Aktualnie na kwarantannie pozostaje 88 074 osób, a pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się 18 234 osób.

Nowe sposób przekazywania danych

Ministerstwo Zdrowia informowało wczoraj o nowym sposobie przekazywania statystyk dotyczących pandemii w Polsce. Od dziś będą się one pojawiać nie dwa razy dziennie, a raz, co podyktowane jest zarówno przekształcaniem się epidemii w kolejne etapy, jak i nadchodzącym okresem letnim. Codziennie o godzinie 10 pojawiać się mają informacje dotyczące osób hospitalizowanych, zaś liczba nowych zarażeń i zgonów o 10:30.

Zobacz także:

  1. Kolosalna zmiana. Ministerstwo Zdrowia będzie raportować w nowy sposób
  2. Mieszkańcy 5 województw muszą mieć się na baczności. Nawałnice oraz gradobicia w środę
  3. Epidemia w Polsce jest na krzywej krytycznej. Wszystko zależy od nas
  4. Szczepionka przeciw COVID-19 wpisana do obowiązkowego kalendarza szczepień? Szumowski tego nie wykluczaNastępny artykuł