Dziecko bawiące się klockami w żłobku.
Źródło: Pixabay

Dzieci ze żłobka z koronawirusem. Zarażeni również rodzice

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
12 Czerwca 2020

Łącznie siedmioro dzieci i ósemka rodziców zarażona została wirusem SARS-CoV-2 w jednym z radomskich żłobków. Jak informuje rzeczniczka prasowa prezydenta miasta Radomia, Katarzyna Piechota-Kaim, liczba chorych może jeszcze wzrosnąć. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu potwierdziła na razie obecność koronawirusa u siódemki dzieci ze żłobka mieszczącego się przy ulicy PCK. Placówka czeka jednak na wyniki kolejnych badań.

Dzieci o rodzice zarażeni

Wśród siedmiorga dzieci i ośmiu rodziców stwierdzono obecność choroby COVID-19. Do zarażeń doszło w radomskim żłobku mieszczącym się przy ulicy PCK. Żłobek został zamknięty już pod koniec maja, kiedy jedna z pracownic placówki zgłosiła, że może u niej występować ryzyko zarażenia się koronawirusem. Pracownica zaraziła się prawdopodobnie od osoby niezwiązanej ze żłobkiem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przeprowadziła badania wśród 28 dzieci uczęszczających do żłobka, jak na razie obecność koronawirusa stwierdzono w siedmiu przypadkach.

Jeden z rodziców jest pracownikiem MOPS-u

"Jak się okazało, jeden z rodziców dziecka z pozytywnym wynikiem to pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS, którzy mieli kontakt z tą osobą, zostali zgłoszeni do sanepidu i od nich także zostały pobrane wymazy" - poinformowała rzeczniczka prasowa prezydenta miasta Radomia. W związku z tym do domowej izolacji trafiło 18 pracowników MOPS. Władze miasta zapewniają, że w żłobku zostały zachowane wszelkie normy bezpieczeństwa, a placówka była odpowiednio przygotowana na powrót dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Fałszywe poczucie bezpieczeństwa". Włoski ekspert wypowiedział się o drugiej fali koronawirusa
  2. Śląsk powraca na szczyt rankingu. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia
  3. Coraz bardziej iskrzy na linii Wuhan-Harvard. Chińskie MSZ mówi, że zarzuty są "śmieszne"
  4. Koronawirus zniszczył jej płuca. Lekarze dokonali cudu

Następny artykuł